Spôsobí Apple revolúciu v navigáciách ?

· 1 min read
Spôsobí Apple revolúciu v navigáciách ?

Spoločnosť pracuje na prirodzenejšej hlasovej asistentke Siri, hlavne sa zmení jej slovník pri používaní navigácie. Už pri vytváraní Siri bolo cieľom Applu, aby bola čo najprirodzenejšia a správala sa tak, ako keby ste mali v iPhone či iPade ukrytého človeka, ktorý dokáže uľahčovať každodenný život a spĺňať rôzne rozkazy. Pri používaní bežných navigácií počujete nepríjemné robotické a stále sa opakujúce hlášky, ako „po jednom kilometri odbočte vľavo” či „na kruhovom objazde použite druhý výjazd” a podobné.

A to je práve to, čo chce Apple zmeniť. Patentoval si takzvané humanizované navigačné inštrukcie pre mapové aplikácie.
Znamená to, že po tejto aktualizácii by mala hovoriť rôzne nestereotypné a neopakujúce sa hlášky, čo by veľmi prispelo na ľudskosti hlasu Siri. Hláška budú znieť nasledovne: "Prejdite okolo parku a za Kauflandom odbočte vpravo" alebo "Váš ciel je vľavo od McDonaldu". Systém bude mať omnoho väčšiu zásobu objektov a bodov, ktoré ľudia bežne v danej oblasti používajú, vďaka čomu bude znieť prirodzenejšie než iné navigácie.
Objasňuje to aj to, prečo Apple začal po USA jazdiť s autami podobnými tým, ktoré získavali dáta pre Google Street View.

Navyše Apple v posledných dňoch priniesol aktualizáciu na Mapy, kde je niekoľko nových oblastí podrobne a trojrozmerne spracovaných. V tejto aktualizácii však nie sú žiadne novinky z Česka či Slovenska. Je teda dosť možné, že revolúcia v oblasti navigácií príde postupnými aktualizáciami máp či iOS-u.