Spoločnosti zo Silicon Valley sa postavili proti Applu, zastávajú Samsung

· 1 min read
Spoločnosti zo Silicon Valley sa postavili proti Applu, zastávajú Samsung

Každý, kto sa čo i len trocha pohybuje okolo techniky určite vie o dlhotrvajúcom súdnom spore medzi Samsungom a Applom. Tieto 2 spoločnosti na jednej strane nemôžu jedna bez druhej fungovať, keďže Samsung dodáva Applu veľa súčiastok, na druhej strane sa z nich na súde stávajú najväčší nepriatelia. Keď sa už zdalo, že sa celý prípad vyrieši a zdanlivo nekonečné súdne spory upadnú do zabudnutia, tak sa do tohto sporu zaplietli veľké spoločnosti zo Silicon Valley.

Konkrétne sa jedná o spoločnosti Google, Facebook, eBay, HP, Dell, Limelight Networks, SAS Institute a Newegg. Tieto spoločnosti sa pridali na stranu Samsungu a tvrdia, že by nemal platiť tak vysoké pokuty. Dôvod je jednduchý: potlačovalo by to inováciu. Práve Samsung je podľa nich spoločnosť, ktorá investuje každý rok miliardy dolárov do výskumu. Ak by mal platiť Applu za každý predaný výrobok, nemohol by do tohto výskumu investovať toľko ako teraz a došlo by k polačeniu možnosti vzniku nových technológii.

Spoločnosti takisto tvrdia, že je nelogické, aby Samsung platil Applu za každý detail v použivateľskom rozhraní, s čím nemôžem nesúhlasiť. Potom by totiž mohla každá spoločnosť žalovať každú a práve to veľké spoločnosti zo Silicon Valley nechcú. Okrem toho, povedzme si narovinu, ani Apple na tom není najlepšie. Napríklad také notifikačné centrum mal Android omnoho skôr ako iOS. Apple však na žiadosť reagoval tým, že by ju podľa neho mal súd zmietnuť zo stola. Ako sa celá situácia vyvinie savšak podľa môjho názoru tak skoro nedozvieme. A ako vnímate problematiku kopírovania vy?

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read