Spoločnosť Tesla oficiálne otvorí svoju Gigafactory 29. júla 2016

Myslím si, že spoločnosť Tesla netreba nikomu špeciálne predstavovať. Tá už čoskoro oficiálne otvorí svoju mega továreň v nevadskej púšti. Fabrika je už nejaký ten mesiac v prevádzke, no otváracieho ceremoniálu sa dočkáme až 29. júla 2016.

Zdroj: ibtimes.co.uk

Túto informáciu potvrdili aj portály ako Fortune alebo Tesla Central. Na otvorení sa okrem niekoľkých predstaviteľov spoločnosti zúčastnia len vybraní VIP ľudia a taktiež 5 šťastlivcov, ktorí vyhrali túto možnosť vďaka kúpe Modelu S a súťaži spojenej s predajom. Čo sa týka médií, tie stále pozvané neboli a uvažuje sa, či pozvané vôbec budú. Spoločnosť Tesla nemá veľmi vo zvyku pozývať médiá do svojej GiGafactory. Pozvala však napríklad portál Motor Trend, aby nakukol na prototyp Modelu 3.

Práve s Modelom 3 má továreň veľkú súvislosť. Len vďaka veľkosti tohto komplexu bude možné spĺňať požadovanú produkciu Modelu 3, ale aj ďalších modelov danej spoločnosti.

Zdroj: imgur.com/


Zdroj: theverge.com

Zdroj titulnej fotografie: teslamotors.com

Erich Veselényi

Erich Veselényi

24 ročný študent Priemyselnej Logistiky, v súčasnosti študujúci Industrial Management v chladnom fínskom meste Vaasa. Apple, beh, cyklistika, cestovanie, Bukowski, fotografovanie a video.
Vaasa, Finland