Spoločnosť Samsung odkopírovala "Apple iPhone Výmenný Program" a predstavila tak "Samsung Výmenný Program"

· 1 min read
Spoločnosť Samsung odkopírovala "Apple iPhone Výmenný Program" a predstavila tak "Samsung Výmenný Program"

Spoločnosť Samsung nám včera popri predstavení vlajkových lodí, Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, taktiež predstavila nový výmenný program. Cieľom programu danej kórejskej značky je umožniť zákazníkom jednoduchšie si zaobstarať nové telefóny.

Ono je to síce všetko veľmi pekné, no má to jeden háčik. S rovnakým programom prišla pred časom aj samotná firma Apple. Samsung si dokonca nelámal hlavu ani pri vymýšľaní názvu, a preto z "appláckeho" *Apple’s iPhone Upgrade Program* vzišlo originálne *Samsung Upgrade Program*.

Zdroj: cultofandroid.com

Tento Samsung Upgrade Program vám umožní zakúpiť si najnovší Galaxy S7 alebo S7 edge a celkovú sumu rozdeliť na splátky po dobu 24 mesiacov.

V programe sa však nachádza hneď niekoľko zádrhov

V prvom rade, Samsung Upgrade Program nie je dostupný na všetkých trhoch. Nasledovne, zatiaľ čo firme Apple nezaplatíte žiadne peniaze naviac, Samsung si od vás zoberie o 14.9 % celkovej sumy navyše.

Ak si v Anglicku zakúpite Galaxy S7 za 569 £, musíte zaplatiť depozit 56,90 £ a nasledovne mesačne platiť 24,58 £. To znamená, že celková suma, ktorú za telefón zaplatíte, je 646,82 £, čo je o 77,82 £ viac, ako by ste zaplatili za Galaxy S7 štandardne.

Zdroj: cultofandroid.com

Pokiaľ to finančná situácia zákazníka umožňuje, je pre neho oveľa výhodnejšie zaplatiť za telefón jednorazovo. Ďalšou možnosťou je nejaký čas počkať, pretože ceny Samsung smartfónov majú tendenciu po nejakom čase klesať.


Zdroj titulnej fotografie: cultofandroid.com

Zdroj: cultofandroid.com