Spoločnosť Intelligent Energy umiestnila do iPhone 6 vodíkové palivové články a tým zvýšila jeho výdrž na 1 týždeň

· 1 min read
Spoločnosť Intelligent Energy umiestnila do iPhone 6 vodíkové palivové články a tým zvýšila jeho výdrž na 1 týždeň

Britská spoločnosť Intelligent Energy vytvorila prototyp iPhone 6 so vstavaným palivovým článkom, ktorý dokáže dodávať iPhonu energiu po dobu približne jedného týždňa plného využívania. Tiež vyvinula rovnaký prototyp MacBooku Air.

Palivový článok s patentovaným systémom je rovolučný práve v tom, že sa dokázal zmestiť do niečoho tak tenkého ako je mobilný telefón bez toho, aby sa musela zmeniť veľkosť alebo tvar prístroja. Henri Winand, generálny riaditeľ spoločnosti Intelligent Energy povedal:

"Pokiaľ viem správne, nikdy predtým se nepodarilo vyrobiť tak tenký palivový článok, ktorý je možné vložiť do existujúcej šasi bez akejkoľvek zmeny. Jedná se o významný krok, pretože keď chcete dať ľuďom novú technológiu, musíte ju ponúknuť tak, aby im vyhovovala. Jediný rozdiel medzi naším prototypom iPhone 6 a klasickým iPhone 6 je, že sme pridali pár otvorov pre vetranie do zadnej časti telefónu, ktoré umožňujú unikať malému množstvu vodnej pary, ktorá vzniká pri reakcii vodíku s kyslíkom.”

Navyše má spoločnosť aj špeciálnu nabíjačku, ktorou dokáže do telefónu tankovať vodík. Palivový článok vytvára elektrinu na základe chemickej reakcie vodíka s kyslíkom, pričom sa uvoľňuje iba malé množstvo vodnej pary a tepla.

Je logické, že spoločnosť Intelligent Energy ukázala svoju technológiu práve na iPhone 6, pretože sa jedná o veľmi obľúbený produkt a zaujíma sa o neho veľa špecializovaných serverov. Nedá sa nesúhlasiť, ak by bol palivový článok na vodík v čomkoľvek inom, asi iba ťažko by sme o tom napísali.