Spoločnosť Google spustila aplikáciu Motion Stills

Spoločnosť Google pred niekoľkými dňami vypustila do sveta aplikáciu s názvom Motion Stills. Pomocou tejto appky sa Live Photos, ktoré boli zachytené iPhonom 6S, 6S Plus, SE, premenia na obrázky formátu GIF alebo videá.


Aplikácia využíva špeciálnu stabilizáciu obrazu, ktorá dokáže "zamraziť" pozadie do statickej fotografie alebo vytvoriť filmové panorámy. Znamená to, že sa roztrasené Life Photos premenia na videá, resp. GIF-ká s kvalitnou stabilizáciu obrazu. Taktiež je možné skombinovať viacero záberov do jednej montáže. Samozrejmosťou je zdieľanie GIF-iek napr. cez Messages alebo prostredníctvom sociálnych sietí.

"Krátke videá sú ideálne pre vytváranie slučiek, práve preto sme vytvorili optimalizáciu týchto slučiek pre vytvorenie tých najlepších snímok. Náš prístup dokáže identifikovať počiatočné, resp. koncové body záberu, a taktiež dokáže vyradiť rozmazané snímky."

Zdroj: anroidauthority.com

Na trhu sa, samozrejme, nachádzajú aj iné aplikácie, ktoré dokážu vytvoriť z Live Photos GIF-ká. Je však zaujímavé, že Google túto aplikáciu ponúka len pre iOS zariadenia. Spoločnosť Google sa vyjadrila, že informácie, ktoré získajú z tejto appky, využijú v budúcnosti pri zavedení nových funkcií do služby Google Photos.

Aplikáciu je možné stiahnuť si zdarma priamo z App Store.


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej fotografie: youtube.com

Erich Veselényi

Erich Veselényi

24 ročný študent Priemyselnej Logistiky, v súčasnosti študujúci Industrial Management v chladnom fínskom meste Vaasa. Apple, beh, cyklistika, cestovanie, Bukowski, fotografovanie a video.
Vaasa, Finland