Spoločnosť Apple usilovne pracuje na zavedení Apple Pay do viacerých krajín

Spoločnosť Apple usilovne pracuje na zavedení Apple Pay do viacerých krajín

Podľa správ z dnešného rána kalifornský gigant Apple usilovne pracuje na zavedení služby Apple Pay do každého z významných trhov pre túto spoločnosť.

Táto bezkontaktná platobná služba zatiaľ funguje v 6 krajinách, a to v USA, Kanade, Anglicku, Austrálii a Číne. Z informácií, ktoré sú na internete dostupné, už vieme, že sa k týmto krajinám čoskoro pridá Hong Kong a Španielsko. Začiatkom týždňa služba expandovala do Singapuru, kde je dostupná pre 5 bánk, ktoré pokrývajú viac ako 80 % všetkých platobných kariet.

Zdroj: agenciaopen.com

Podľa slov viceprezidentky Apple Pay, Jennifer Bailey, sa Apple intenzívne snaží priniesť službu do viacerých krajín Európy a Ázie.

"V prvom rade sa pozeráme, v akom rozsahu sa predávajú na danom trhu produkty Apple," hovorí Jennifer. "Taktiež je pre nás dôležitá sila využívania kreditných a debetných kariet a bezkontaktných platieb."

Napríklad v USA sa vďaka Apple Pay dvihlo percento využívania bezkontaktných platieb zo 4 % na 20 %. Tento rast je zapríčinený aj vďaka dôležitým partnerom, ako sú VISA alebo Amex, ktoré pomáhajú s rýchlejšou integráciou na trh.


Pre spoločnosť bol februárový vstup na čínsky platobný trh veľmi úspešný. Podľa čísel spoločnosť v marci dosiahla 3 milióny používateľov. V súčasnosti v Číne Apple Pay využíva 19 bánk, zatiaľ čo od októbrového štartu v roku 2014 v USA Apple Pay poskytuje viac ako 2 500 bánk. Spoločnosť plánuje rozšíriť túto službu aj do bankomatov.

Kedy sa však dočkáme Apple Pay na Slovensku, povedať, bohužiaľ, nevieme. Čo sa týka využívania platobných kariet a bezkontaktných platieb, Slovensko je na tom výborne. Horšie to však je s veľkosťou trhu a predajom Apple zariadení.


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej fotografie: title