Spoločnosť Apple predstavila watchOS 3, ktorý výrazne uľahčuje používanie Apple Watch

· 2 min read
Spoločnosť Apple predstavila watchOS 3, ktorý výrazne uľahčuje používanie Apple Watch

Ďalšou novinkou, ktorá bola dnes počas WWDC 2016 predstavená, je nový operačný systém pre Apple Watch s poradovým číslom 3.

Najpodstatnejšou novinkou je pravdepodobne 7-násobné zvýšenie rýchlosti oproti predošlému watchOS 2. Problém pomalého otvárania sa týkal najmä aplikácií tretích strán, no vyzerá to tak, že firma Apple túto záležitosť vyriešila. Aplikácie sa pracujú skutočne rýchlo a svižne.

Zdroj: appleinsider.com

Ďalšou novinkou je rýchly prístup k aplikáciám pomocou tlačidla, ktoré sa nachádza na bočnej strane hodiniek. Pri listovaní medzi aplikáciami sa zobrazuje skutočné dianie v aplikácii, takže vidíme reálny náhľad bez nutnosti jej otvorenia.

Letecký režim, nočný režim, tichý režim bude možné spustiť z Control Centra, ktoré sa vysunie zo spodku obrazovky podobne ako v iOS.

Zdroj: appleinsider.com

Jednoduchšie taktiež bude odpovedať na správy. Nová funkcia "Scribble" nám umožní napísať slovo, písmeno po písmene, priamo na obrazovku.

Vo watchOS 3 sa objavia nové Watch Face, napríklad Watch Face pre aktivitu, alebo k myšiakovi Mickeymu pribudne jeho ženská polovička Minnie. Medzi jednotlivými "tvárami" sa bude pohybovať oveľa jednoduchšie, a to obyčajným swipovaním prstom po obrazovke.

Zdroj: appleinsider.com

Vašu aktivitu bude možné zdieľať medzi priateľmi a navzájom sa tak viete motivovať. Zdieľať bude možné všetky údaje ako počet krokov, spálené kalórie, cvičenia a podobne.

Spoločnosť Apple myslí aj na ľudí, ktorí sú, bohužiaľ, pripútaní na invalidný vozík. Vyvinula špeciálny algoritmus, pomocou ktorého sa napríklad notifikácia "Time to stand" zmení na "Time to roll".

Zdroj: appleinsider.com

Pre prípad núdze nám Apple zabudovala do hodiniek možnosť "emergency, resp. SOS", ktorá sa nám objaví pri podržaní bočného tlačidla. Umožní nám zavolať na 911. Taktiež odošle správu našim známym, spolu s našou polohou.

Pribudla nám aj aplikácia "Breathe", ktorá slúži na uvoľnenie a relax.

Pre vývojárov je aktualizácia dostupná dnes, obyčajný smrteľník si na ňu počká do jesene.

Zdroj: theverge.com


Zdroj: appleinsider.com

Zdroj titulnej fotografie: macstories.net