Spoločnosť Apple mení po 40 rokoch svoje logo!

· 1 min read
Spoločnosť Apple mení po 40 rokoch svoje logo!

Myslím si, že nahryznuté jablko reprezentujúce kalifornskú spoločnosť Apple netreba nikomu predstavovať. Toto ikonické logo sa prvýkrát objavilo v roku 1976 v jeho dúhovej podobe. Autorom pôvodného loga je grafický dizajnér Rob Janoff.

Zdroj: imgur.com

Spoločnosť Apple bola založená presne pred 40 rokmi, a to 1. 4. 1976. Práve na jej 40. narodeniny sa vedenie spoločnosti a akcionári rozhodli, že je načase vpustiť do Apple nový vietor v podobe nového loga.

"Staré logo Apple reprezentovalo najmä éru Steva Jobsa, ktorá je už, bohužiaľ, za nami. Myslím, že sme spolu so zvyškom dizajnérskeho tímu odviedli skvelú prácu a všetci fanúšikovia túto zmenu uvítajú,” vyjadril sa Jony Ive.

Dámy a páni, nové logo spoločnosti Apple!


Zdroj: thinkapple.sk


“Oválny tvar loga symbolizuje ohnuté okraje našich zariadení a na užívateľov pôsobí viac upokojujúco ako nahryznuté jablko. Symbolizuje celok, entitu, akou spoločnosť Apple je. Modrá farba odzrkadľuje náš domov, planétu Zem, a pripomína nám, ako je nesmierne dôležité myslieť ekologickejšie. Zmena loga bolo niečo, o čom sme už dlhší čas diskutovali, a práve 40. narodeniny sú vhodnou príležitosťou na takúto zmenu.” Tim Cook

Čo si o tomto ťahu spoločnosti Apple myslíte?

A samozrejme sa jedna o 1.apríl ;)


Zdroj titulnej fotografie: apple.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read