Spermie za iPhone? V Číne je možné všetko

· 2 min read
Spermie za iPhone? V Číne je možné všetko

Na jednom sa asi zhodneme všetci, šikmookí sú divní. Potvrdzujú to rôzne informácie, ktoré sa k nám dostávajú pomerne často. Vymýšľajú stále nové a hlúpejšie veci a keď raz za čas niekde na internete uvidíte niektorú ich zábavnú šou, zostane vám rozum stáť.

Je o nich tiež známe, že každý z nich chce vlastniť aspoň nejaký, najlepšie ten najnovší a najdrahší produkt od Apple, veľakrát i za cenu vlastného života. U nich sa to totiž považuje za akýsi znak prestíže a prostriedok, ako si zlepšiť svoj status.

V Číne ale tento rok prišli s niečím novým. Spermobanky totiž propagovali svoju spoločnosť sloganmi ako napríklad:

„Nemusíte predávať obličku... Šanghajská spermobanka Vám pomôže dosiahnuť cieľ.“

Ak ste si mysleli, že spojitosť s obličkou je len pre porovnanie, mýlite sa. Tento orgán totiž v roku 2011 predal 17-ročný študent na čiernom trhu a za peniaze si následne kúpil nový iPhone a iPad.

Šanghajská spermobanka ponúka 6 000 yuanov (okolo 830 €) za 17 mililitrov spermií. Samozrejme, musíš spĺňať niekoľko podmienok, ako napríklad byť absolventom vysokej školy a tvoja výška musí presahovať 165 centimetrov.

Sociálne siete hneď zaplavili rôzne názory na tento počin a niektoré z nich boli naozaj zaujímavé. Na stránke Weibo sa objavil názor:

"Odteraz sa budem na všetkých majiteľov iPhonu 6s pozerať podozrivo.“

Podľa hovorcu spermobanky sa tejto kampani veľmi darilo. Zvýšila povedomie čínskych mužov a prilákala tak mnoho záujemcov o túto metódu zárobku. Prieskum ukázal, že tábor mužského pohlavia sa rozdelil na dve základne. 20 % považuje takúto kampaň za neprimeranú a nesprávnu, zatiaľ čo 27 % hlasujúcich vyhlásilo, že chce byť darcami okamžite.

Čína teda znova zabodovala so svojou vynaliezavosťou, ktorá už ale hraničí aj so zdravým rozumom. Nedá sa povedať, že by nás nejako „šikmáči“ prekvapili, a nám neostáva nič iné, len sa tešiť na to, čo uvidíme nabudúce.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #04
· 7 min read