Spendwallet - už viac nepotrebuješ kreditné karty

· 2 min read
Spendwallet - už viac nepotrebuješ kreditné karty

Veľmi zaujímavý nápad vznikol prednedávnom na crowdfundingovej stránke Indiegogo.com. Americká spoločnosť X Lab vytvorila zaujímavé malé zariadenie, ktoré sa tvarom podobá na smartfón. To si dokáže uložiť tvoju kreditnú kartu a bezkontaktne s ňou kdekoľvek platiť.


Ako to funguje?
Najprv si musíš do smartfónu stiahnuť mobilnú aplikáciu spend.
Zdroj: indiegogo.com
Potom musíš do smartfónu pripojiť špeciálne zariadenie, vďaka ktorému dostaneš do "peňaženky" informácie o kreditných kartách.
Zdroj: indiegogo.com
A nakoniec synchronizuješ Spendwallet so smartfónom pomocou Bluetooth, slúžiacim na identifikovanie. Peňaženkou dokážeš platiť len po zadaní hesla alebo priložení odtlačku prsta.
Zdroj: indiegogo.com

Zariadenie má na povrchu zaujímavo ukryté ledky, pomocou ktorých si vyberieš, akou kartou chceš platiť, a ktoré ti oznamujú aktuálny proces.
Zdroj: indiegogo.com

Zaujímavosťou je aj video k projektu. Vo videu si zahrali samotní tvorcovia, čo mu dodáva zaujímavú atmosféru.

Podľa tvorcov sa o bezpečnosť svojich kariet báť nemusíte. Pre potvrdenie platby potrebuje peňaženka kód alebo odtlačok prsta a na kódovanie používajú 256-bitové šifrovanie. V prípade straty peňaženky sa automaticky zamkne a nie je možné s ňou platiť. Po určitom čase sama zo seba vymaže dáta o kartách pre zvýšenie bezpečnosti.

Projekt podporilo už 772 ľudí a podarilo sa im vyzbierať viac než 100 000 USD, pričom cieľ bol len 30 000 USD.


Zdroj titulnej foto: [amazonaws.com](https://s3.amazonaws.com/poly-screenshots.angel.co/Project/b0/276409/a7e2f0e9f0feaa6175a02542f3fd70ec-original.jpg)

Zdroj: indiegogo.com