Špeciálne batérie pre iPhone 9 bude vyrábať LG

Špeciálne batérie pre iPhone 9 bude vyrábať LG

Nie, nemám tam chybu. Vidíte správne. Ide o iPhone 9.
A áno, viem. Sme v období, kedy nás najviac zaujíma iPhone 8, nie to, čo bude o viac ako o rok.

Avšak správy z magazínu The Korea Economic Daily tvrdia, že Apple nadviazala spoluprácu s firmou LG. Ide o výrobu batérií pre iPhone 9, ktorý pravdepodobne uvidíme na jeseň 2018.

Kórejská spoločnosť LG investovala stovky miliónov kórejských wonov (mena) do zariadení potrebných na výrobu batérií. Plánuje totižto začať s masovou výrobou už začiatkom budúceho roku.

cnn.com

Zdá sa, že batéria pre iPhone 9 bude vskutku netradičná. Batéria na titulnej fotke bude minulosťou. Nová bude v tvare písmena "L". Niektoré "leaky" tvrdia, že tento typ batérie bude už aj v iPhone 8. Ak by však nebola, tak ju určite uvidíme budúci rok v deviatke.

Údajne je práve tvar batérie hlavným faktorom prečo si firma Apple vybrala práve LG. Ostatné firmy sa zameriavajú na výrobu klasickej obdĺžnikovej batérie. Tvar "L" má oproti klasickej obdĺžnikovej hneď niekoľko výhod.

Tento tvar umožňuje zvýšenie kapacity batérie bez výrazného zväčšenia smartfónu. Mimo iného umožňuje aj rýchlejšie nabíjanie, ktoré vždy padne vhod. Ktovie či to má vplyv aj na životnosť batérie.

igitblog.com

Podstatné je, že takto Apple dokonale využije priestor v pravom dolnom rohu iPhonu a prinesie nám tak dlhšiu výdrž.

Taktiež sa očakáva, že iPhone 9 sa predstaví v dvoch nových veľkostiach. Prvý variant by mal mať 5,28 palca a jedna celkom veľká mašinka s uhlopriečkou o veľkosti až 6,46 palca.

Nakoľko bude iPhone 9 predstavený až o 14 mesiacov, tak sa veľa vecí môže ešte zmeniť. Avšak v minulosti boli takéto úniky pozoruhodne presné.


Zdroj titulnej foto: [imore.com](https://www.imore.com/how-to-replace-iphone-battery-ultimate-guide) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/20/iphone-9-battery-supplier-life-details/)**