Space X sa chystá vyslať raketu na Mars ešte pred rokom 2018

· 2 min read
Space X sa chystá vyslať raketu na Mars ešte pred rokom 2018

Nie je to tak dávno, čo sa populárnej firme Space X podarilo úspešne pristáť na hladine vody. Chalani z tejto firmy si ale povedali, že to nestačí, a tak idú s kožou na trh a plánujú urobiť tajnú misiu na Mars ešte skôr, ako nastane rok 2018. Oznámili to dnes na ich Twitteri a nastavili si to ako svoj primárny cieľ, ktorý bude riadiť miliardár Elon Musk.

Zdroj: Reddit.com

Cieľom tejto misie je zistiť, čo všetko bude treba na to, aby sme sa dostali na Mars, ako rýchlo sa tam dostaneme, a zároveň to bude aj test novej kapsuly Red Dragon. Red Dragon Musk navrhol tak, aby bol schopný pristáť na hocijakej planéte v našej slnečnej sústave, ktorá mu to dovolí. Zároveň chcú zistiť, koľko energie spotrebuje na jeden let. V roku 2015 Space X uviedol video, kde demonštruje, ako by mala kapsula pristávať.

Zdroj: www.engadget.com

Musk bol natoľko odvážny tvrdiť to, že do roku 2020 budú schopné jeho kapsuly prevážať ľudí z planéty na planétu, avšak je otázne, či nám to výskumy dovolia, keďže ešte presne nevieme, či bude možné žiť na Marse. Musk však ale vie, čo robí, a myslí si, že o pár rokov budú jeho kapsuly kľúčovým bodom k tomu, aby sme sa dostali na inú planétu a nemuseli vytvárať novú raketu. Do tohto plánu sa zapojila aj NASA, ktorá s odvahou povedala, že do roku 2030 budú všetky výskumy dorobené a my budeme schopní cestovať medzi planétami.

Zdroj titulnej fotografie: pics-about-space.com

Zdroj: **space.com**