Sony zrejme chystá supervýkonnú Playstation, ktorá rozvalcuje Microsoft

· 2 min read
Sony zrejme chystá supervýkonnú Playstation, ktorá rozvalcuje Microsoft

Sony Playstation alebo Microsoft Xbox? Tento veľký konkurenčný súboj dvoch úspešných hracích konzol sa ťahá už roky. Každá má svojich priaznivcov aj odporcov a každá je dobrá v niečom inom. Zdá sa však, že spoločnosť Sony by čoskoro mohla zas o niečo stúpnuť pred svojím konkurentom. Plánuje totiž predstaviť novú supervýkonnú hraciu konzolu!

Informoval o tom portál živé.sk, ktorý tvrdí, že Sony usilovne pracuje na novej hracej konzole, ktorá by sa mala volať Playstation 4.5 alebo Playstation 4K. Hráčom by mala ponúknuť silnejší výkon v podobe ultra výkonnej grafickej karty. Podporované rozlíšenie by sa zvýšilo až na 4K a v základnej výbave by mohol byť aj pripravovaný headset od Sony na virtuálnu realitu Playstation VR.

Nepôjde pritom o nástupcu aktuálneho modelu, len o akéhosi silnejšieho brata pre hráčov, ktorí sú ochotní priplatiť si za lepší výkon a silnejší zážitok z hry. Novej konzoly by sme sa mohli dočkať už počas letných prázdnin. Cenovka by sa mohla pohybovať približne v hladine 400 dolárov, čo je v prepočte 350 eur. Presne za túto cenu sa predávala aj PS4 v čase, keď bola horúcou novinkou.

zdroj: howtogeek.com

Hovorí sa tiež, že viacerí vývojári už začali s vytváraním hier pre Playstation 4K. Vylepšené vnútro by mohlo poskytnúť väčšie možnosti a krajší pôžitok z hry. Tieto hry by, samozrejme, fungovali aj na klasickom PS4, avšak s menšími detailmi.

Ťažko povedať, do akej miery je správa pravdivá - spoločnosť Sony sa k tomu odmietla vyjadriť. Trend je momentálne vydávať nové hracie konzoly raz za 7-8 rokov. Preto by mnoho hráčov uvítalo nový stroj aj o niečo skôr. Aj keď by nešlo o plnohodnotnú novú generáciu.


Zdroj titulnej foto: wordpress.com
Zdroj: zive.sk, gamespot.com, wccftech.com