Potvrdené! Apple dnes predstaví Apple Music

· 1 min read
Potvrdené! Apple dnes predstaví Apple Music

CEO spoločnosti Sony, Dough Morris, potvrdil počas rozhovoru na Midem Music Industry festivale v Cannes dnešné predstavenie a pravdepodobne aj spustenie hudobnej streamovacej služby Apple Music. Potvrdzuje to aj fotka, ktorú vyvesil na svoj instagram šéf Apple TV pre Francúzsko.

alt

“Udeje sa to zajtra” povedal Morris počas včerajšieho rozhovoru v Midem v Cannes, ktorý bol zameraný hlavne na jeho veľkú kariéru v hudobnom priemysle.

Vrcholom jeho kariéry je 37 ročné partnerstvo s kultovým producentom Jimmym Iovine-om, ktorý momentálne riadi hudobné služby Apple Music po tom, čo Apple kúpil za Beats za 3 miliardy dolárov. Jeho významú úlohu v hudobnom priemysle potvrdil Morris tým, že s ním denne 2x telefonuje. Taktiež spomenul, že priniesť Iovine-a do Apple bol pre Apple brilantný ťah.

Žiadne ďalšie informácie však Morris neprezdradil a tak si budeme musieť počkať do dnešného WWDC, ktorý začína o 19:00. Ako si priamy prenos pozrieť, či už na zariadeniach od Apple alebo na ostatných sa dočítate v tomto článku.

Podľa doterajších dohadov bude služba spoplatnená 10$ mesačne s 3 mesačným free trialom. Doplnkom ku službe Apple Music má byť prepracované iTunes Rádio, je však otázne, či sa ho dočkáme aj v našich končinách.

Na záver treba dodať, že podľa Morrisa vstup Apple do plateného streamovania hudby bude “bod zlomu” pre hudobný priemysel, a to konkrétne pre prechod zo sťahovania hudby ku streamovaniu.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read