Lietadlo poháňané slnečnou energiou dokončilo svoj let okolo zeme

Lietadlo poháňané slnečnou energiou dokončilo svoj let okolo zeme

Projekty, ktoré šetria životné prostredie využívaním energie zo slnka, sú čoraz populárnejšie. Solar Impulse 2 je presným príkladom toho, ako má dnešná technika vyzerať. Autorom projektu asi prekážalo, koľko financií sa vráža do leteckej techniky a lietadiel. A tak stvorili Projekt Solar Impulse 2.

zdroj: stonybrookstories.wordpress.com

Projekt s názvom Solar Impulse stvoril lietadlo poháňané slnečnou energiou a vyslal ho na cestu okolo sveta. Piloti André Borschberg & Bertrand Piccard sa rozhodli podporiť projekt tým, že lietadlo budú sprevádzať počas jeho cesty okolo zeme. Začiatok trasy bol Kalaeloa Airport na Hawaii a jej koniec v Moffett Air Field, Mountain View, v Kalifornii.

Zdroj: TheVerge

Lietadlo má sprístupnených 12 aeroliniek, ktoré súhlasili s tým, že lietadlo môže prejsť cez ich vzdušné koridory. Piccard si myslí, že tieto lietadlá majú obrovskú budúcnosť. Keďže sú sebestačné, čo sa týka energie, letenky by nemuseli byť až také drahé. Let okolo zeme tomuto lietadlu trval približne 5 dní a momentálne je na Hawaii, kde si dopĺňa batérie. Avšak ani vďaka pomerne vysokej sláve toto lietadlo nebude tak skoro schopné konkurovať lietadlám ako Boeing, pretože solárne panely vyprodukujú veľmi málo energie na to, aby poháňali turbíny, ktoré by mohli uniesť 100 a viac ľudí.

Zdroj titulnej fotky: independent.co.uk
**Zdroj:TheVerge**