Snapchat zmenil podmienky používania, vaše fotky môže použiť na reklamné účely

· 1 min read
Snapchat zmenil podmienky používania, vaše fotky môže použiť na reklamné účely

Aplikácia Snapchat si v poslednej dobe získala veľké množstvo fanúšikov. Tým, ktorí nevedia, čo Snapchat je, sa to pokúsim v krátkosti vysvetliť. Ide o populárnu sociálnu sieť, ktorá slúži na zdieľanie momentiek s priateľmi. Môžete si však nastaviť, na koľko sekúnd sa fotka zobrazí. Po uplynutí tohto času by mala byť (vraj) navždy zmazaná.

Snapchat však zmenil licenčné podmienky, ktoré mu po novom dávajú možnosť bez upozornenia šíriť a spracovávať vaše fotografie na ľubovoľné účely, napríklad na reklamu. Snapchat sa k danej veci vyjadril jasne, fotky na reklamné účely používať nebude. Argumentuje tým, že sú fotografie hneď po zobrazení z ich serverov zmazané. Kto však používa Snapchat, vie, že to nemusí byť úplne pravda, pretože existujú určité spôsoby, ako si "snapy" pozerať aj po uplynutí doby. Sama spoločnosť v niektorých krajinách ponúka možnosť opätovného zobrazenia fotografie za finančný poplatok.

Uvidíme však, ako sa k danej veci Snapchat postaví. Jedno je však jasné: ak nechcete, aby sa vaša (pikantná) fotografia, ktorá mala byť pôvodne určená iba pre pár vyvolených, objavila na reklamnom pútači spoločnosti, tak by ste si mali dávať pozor na to, čo cez túto sociálnu sieť posielate. Všetky lekcie z informatiky na základnej škole o správaní na internete tak naberajú úplne nový rozmer.