Snapchat predstavil funkciu 'Memories' s možnosťou 'My eyes only'

Snapchat má stále viac a viac užívateľov a fanúšikov. Zachytávame ním každodenné momenty a zdieľame ich so svojimi priateľmi a rodinou. Preto nie je prekvapením, že sa snaží stále zlepšovať funkcie. Najnovšou aktualizáciou má byť nová funkcia nazývaná 'Memories', teda spomienky, ktorá umožní ukladanie snapchatov a stories bez toho, aby si musel screenshotovať alebo robiť fotku na dvakrát.

Funkcia 'Memories' ti umožní urobiť snapchat, uložiť ho ako spomienku a použiť ho opäť vo svojom príbehu neskôr. Tie snapchaty, ktoré boli použité ako story a boli vybraté zo spomienok, budú mať iný rám, aby bolo vidno, že tie snapchaty sú už staršie.

Keďže Snapchat predpokladá, že týchto 'spomienok' budú mať užívatelia veľa, uľahčí im ich vyhľadávanie pomocou kľúčových slov. Novinkou je tiež funkcia 'My eyes only', vo voľnom preklade len pre moje oči. Už z názvu vyplýva, že ide o funkciu, ktorá umožní, aby snapchaty boli viditeľné len pre teba.

Zdroj: 9to5mac.com

Snapchat informoval, že aktualizácia nebude dostupná hneď pre všetkých a sami musíme ustriehnuť, kedy bude možné Snapchat aktualizovať. Taktiež nie je tajomstvom, že táto nová funkcia sa výrazne podobá na funkciu, ktorú Apple prináša na iOS 10 a volá sa prekvapivo - Memories.

Snapchat je dostupný zadarmo, či už v App Store, alebo Google Play.


Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj titulnej foto: www.theverge.com

Zuzana Golecová

Zuzana Golecová