Snapchat bojuje proti Jailbreaku. Pozor, aby vám nezablokovali účet!

· 2 min read
Snapchat bojuje proti Jailbreaku. Pozor, aby vám nezablokovali účet!

Pokiaľ aj vy patríte medzi fanúšikov obľúbenej aplikácie Snapchat a zároveň používate Jailbreak s rôznymi tweakmi, ktoré upravujú chovanie tejto appky, mali by ste zbystriť pozornosť. Vyzerá to tak, že podobným úpravám odzvonilo.

Fanúšikovia Jailbreaku si v poslednej dobe veľmi obľúbili rôzne tweaky ako napríklad Phantom. Ten sprístupňuje rôzne vychytávky, ktoré vývojári pôvodne do aplikácie nepridali. Vďaka nemu môžete napríklad ukladať prijaté fotky alebo nastavovať ako upozornenie vlastné zvuky.

Je jasné, že úpravy, ktoré výraznejšie menia funkcie aplikácie sa vývojárom ani trochu nepáčia a rozhodli sa proti tomu bojovať. Po celom svete sa objavuje stále viac užívateľov, ktorým sa po spustení Snapchatu objavila nepríjemná správa:

Oh no! Your account has been locked. Please uninstall any plugins you have have installed and visit https://www.snapchat.com/unlock.

Správa, ktorá sa zobrazí majiteľom tweakov

V preklade to znamená, že sa práve zamkol váš účet na Spachate. Pre odomknutie musíte odinštalovať všetky pluginy a navštíviť oficiálnu stránku aplikácie.

Aktuálne nie je nijaká možnosť, ako využívať vylepšenia, ktoré ponúka Jailbreak spolu so Snapchatom. Nepomôže ani používanie staršej verzie, pretože sa vám na obrazovke zobrazí správa o tom, že staršia verzia nie je podporovaná.

Phantom - tweak, ktorý pridáva možnosti do aplikácie Snapchat

Momentálne tiež nie je jasné, ako dokáže Snapchat rozoznať tieto tweaky, takže pravdepodobne ešte potrvá, kým sa ich vývojári naučia obchádzať. Časom však určite príde aktualizácia aj na spomínaný Phantom, vďaka ktorej ho bude možné aj ďalej používať. Zatiaľ vám však odporúčame čo najskôr odinštalovať všetky tweaky upravujúce Snapchat a používať appku bez nich.