Smartfón OnePlus 5 = iPhone 7 s 3,5 mm jackom

Smartfón OnePlus 5 = iPhone 7 s 3,5 mm jackom

Pár dní dozadu uzrel svetlo sveta nový smartfón s názvom OnePlus 5. Počas jeho predstavenia padlo aj posmešné vyjadrenie na Apple, pretože spoločnosť odstránila 3,5 mm konektor pre slúchadlá.

"Odstránili sme 3,5 mm konektor, všimnite si to v spodnej časti telefónu. Kto už ho dnes potrebuje? Veď predsa existuje Bluetooth..." povedal dizajnér spoločnosti OnePlus, Diego Heinz. "Samozrejme, srandujem. Smartfón OnePlus 5 má jack pre slúchadlá," vzápätí dodal. A z hlasovania 8000 respondentov až 88% uviedlo, že majú radi slúchadlá.

Zdroj: macrumors.com

Predtým, ako bol tento smartfón predstavený sa veľa špekulovalo o jacku, či ho dostane, alebo pôjde spoločnosť po stopách Apple a taktiež ho odstráni. Na javisku si však spoločnosť OnePlus iba robila srandu z týchto odhadov a všetko uviedla na správnu mieru.

Spoločnosť The Verge nazvala mobil OnePlus 5 o niečo menším iPhonom 7 Plus s Androidom. Takisto má duálny fotoaparát s režimom Portrét, zakrivené hrany displeja a aj zaoblené zadné pásy antény.

Zdroj: androidauthority.com

Ako už vieme, veľa spoločností sa snaží podobať sa firme Apple a kopíruje jej kroky, no na ten s odstránením jacku sa zatiaľ neodhodlali.


Zdroj titulnej foto: macrumors.com
zdroj: macrumors.com