Smarfóny s Androidom sú ževraj roky za iPhonami, čo sa fotografií týka

Smarfóny s Androidom sú ževraj roky za iPhonami, čo sa fotografií týka

Bývalý viceprezident spoločnosti Google, Vic Gundotra, tvrdí, že telefóny s Androidom sú doslova roky za iPhone, čo sa týka fotografií. A taktiež tvrdí, že to nie je tým, že by bol Apple technologicky nejako príliš vpredu, ale že je to chyba Androidu.

Gundotra začal chváliť kvalitu fotoaparátu na svojom iPhone 7 Plus na príspevku na Facebooku:

Koniec digitálnych fotoaparátov pre väčšinu ľudí už prišiel. Nechal som svoj profesionálny fotoaparát doma a tieto zábery som fotil na večeri s mojím iPhone 7 Plus, pomocou výpočtovej fotografie (portrét režim, ako ho Apple volá). Je ťažké neobdivovať tento výsledok (fotografia fotená v reštaurácii, ktorá bola zachytená na mobilnom telefóne bez blesku) ohromujúce. Skvelá práca Apple.

facebook.com

V reakcii na komentár, ktorý naznačoval, že fotoaparát telefónu Samsung S8 je omnoho lepší, Gundotra nesúhlasil. Povedal, že nielen Apple je ďaleko pred Samsungom, ale že na vine je operačný systém Android:

Nikdy by som nepoužil telefón s Androidom na fotografovanie!

Toto je problém: Je to Android. Android je open source operačný systém (väčšinou), ktorý musí byť neutrálny na všetky strany. Znie dobre, pokiaľ sa nedostaneme do detailov. Niekedy sa čudujem, prečo majú telefóny od Samsung zmätenú a nepríjemnú škálu fotografických možností?

Samsung inovuje hardvér (lepší fotoaparátom). To je zle. Musí presvedčiť spoločnosť Google, aby umožnila inováciu aplikáciách prostredníctvom príslušného rozhrania API. To môže trvať roky.

facebook.com

Spoločnosť Apple nemá takéto obmedzenia. Inovujú hardvér a jednoducho aktualizujú softvér.

Nakoniec poznamenal:

Ak vám skutočne záleží na skvelej fotografií, kúpte si iPhone. Ak vám nevadí, že budete pár rokov pozadu, zakúpte si mobil s Androidom.


Zdroj titulnej foto: [itpro.co.uk](http://www.itpro.co.uk/smartphones/28604/samsung-galaxy-s8-vs-iphone-7-head-to-head-review) **Zdroj: [businessinsider.com](http://uk.businessinsider.com/ex-google-svp-vic-gundotra-praises-iphone-2017-7A), [facebook.com](https://www.facebook.com/vicgundotra/posts/10154573133695706?comment_id=10154573135465706&reply_comment_id=10154573165775706)**