Slúchadlá, ktoré prekladajú cudzí jazyk v reálnom čase

· 2 min read
Slúchadlá, ktoré prekladajú cudzí jazyk v reálnom čase

Na crowdfundingovej stránke Indiegogo.com sa objavil veľmi zaujímavý projekt. Nápad vznikol v hlave Andrewa Ochoa z New Yorku. Vymyslel slúchadlo, ktoré ti dokáže prekladať cudzí jazyk v reálnom čase. Môžeš sa teda rozprávať s cudzincami a slúchadlo v uchu ti bude okamžite prekladať jeho slová do tvojho jazyka.


Otázka, ktorá ťa určite zaujíma, je, **aké jazyky dokážu tieto slúchadlá podporovať**. Podľa tvorcov dokážu slúchadlá od leta podporovať anglický, španielsky, francúzsky, taliansky a portugalský jazyk. Ale očakávať môžeme aj ďalšie jazyky:
- germánske: nemecký, dánsky, švédsky
- ruské a slovanské: ruský, ukrajinský, český, poľský
- hebrejské/arabské
- východoázijské: mandarínska čínština, japončina, kórejčina, vietnamčina
- hindčinu, afrikánčinu.

Otázkou zostáva, kedy (a či vôbec) budú tieto jazyky podporované. Ja si myslím, že to tak skoro nebude, lebo táto technológia potrebuje ešte zopár rokov na rozvoj. Vytvorenie toho projektu bol veľký krok vpred, ale stále je ešte "v plienkach".

Zdroj: indiegogo.com
Zdroj: indiegogo.com
Zdroj: indiegogo.com

Slúchadlá potrebujú k fungovaniu aj smartfón, s ktorým komunikujú pomocou technológie Bluetooth. Ďalej sa v slúchadlách nachádza mikrofón, ktorý počúva cudziu reč a pomocou smarfónu sa ju snaží spracovať. Tvorcovia udávajú 4- až 6-hodinovú výdrž batérie na jedno nabitie.

Napriek tomu sa projektu podarilo vyzbierať 2 029 016 USD, čo je 2 705 % z cieľovej sumy, a to vďaka 8 967 podporovateľom. Projekt ešte má na zber financií 16 dní.

Zdroj titulnej foto: theverge.com

Zdroj: indiegogo.com