Slúchadlá Apple EarPods s Lightning konektorom na HD videu

· 1 min read
Slúchadlá Apple EarPods s Lightning konektorom na HD videu

S tým, že najbližší iPhone 7 príde o 3,5 mm jack na slúchadlá, je už väčšina majiteľov káblových slúchadiel zrejme zmierená. Firma Apple sa síce k týmto početným fámam stále nevyjadrila, ale je veľmi pravdepodobné, že sa klasického konektora v iPhone už viac nedočkáme. Aj preto vznikajú na internete rôzne dohady, ako vlastne bude spoločnosť svoje typické Apple EarPods do smartfónu pripájať.

Bluetooth technológia je jeden z variantov, avšak veľmi nákladný, čo by si spoločnosť zrejme nemohla dovoliť. Cena nového iPhonu by kvôli tomu musela stúpnuť a v tomto prípade by sa rozhodne nedočkali pozitívnych reakcií zo strany zákazníkov. Preto sa javí ako najreálnejší nástupca 3,5 mm konektora jack práve Lightning konektor určený na nabíjanie iPhonu.

Na internete sme sa doteraz dočkali množstva fotografií údajných slúchadiel EarPods s Lightning konektorom. K nim sa včera pridalo aj zaujímavé video z dielne youtubového kanálu MobileFunTV, ktoré údajne prezentuje budúce Apple EarPods. Na zábere nám autor zblízka ukazuje vyhotovenie slúchadiel a tiež funkcie, ktoré poznáme z aktuálnych Apple EarPods, ako napríklad pridávanie hlasitosti.

Nemôžeme si ale byť úplne istí, či nejde len o ďalší podvrh. Užívatelia v komentároch upozorňujú na rôzne detaily, ktoré naznačujú, že nejde o originálne slúchadlá. Lightning konektor na slúchadlách vyzerá príliš lacno a mikrofón s ovládaním hlasitosti sa zdá podozrivo tenký.


Zdroj titulnej foto: youtube.com

Zdroj: 9to5mac.com