upc

Slovenské UPC s veľkou novinkou: Odteraz máš internet v Európe zadarmo!

· 2 min read
Slovenské UPC s veľkou novinkou: Odteraz máš internet v Európe zadarmo!

UPC pripravuje na Slovensko implementovať populárny model, ktorý sa už dávno osvedčil v zahraničí.

Služba Wi-Free, ktorá už dlhšie funguje v Česku, Poľsku, Belgicku, Írsku, Maďarsku, Holandsku, Švajčiarsku a Rumunsku, ti zabezpečí bezplatný internet všade, kde sa nachádza UPC router s aktivovaným verejným vysielaním signálu. Jediné, čo preto musíš urobiť, je aktivovať túto vychytávku aj u seba doma.
Ako na to? Stačí, ak si zákazníkom UPC a pripojíš sa do programu, domácu Wi-Fi sieť prestavíš do režimu, keď bude stále zabezpečená heslom, ale časť bude prístupná okoloidúcim zákazníkom UPC.

Zdroj: UPC

Čím viac takýchto zariadení bude aktivovaných, tým viac prístupových bodov v celej EÚ nájdeš. Len v Českej republike ich nájdeš 220 000, v celej EÚ dokonca až 5,5 milióna.

Podľa môjho názoru je táto iniciatíva od UPC asi najlepší marketingový ťah, aký bolo možné na Slovensku urobiť. Model, ktorý sa už dávno osvedčil v zahraničí, je skvelou motiváciou pre zisk nových zákazníkov. Navyše siete Wi-Free prinášajú oveľa vyššiu bezpečnosť ako verejné siete, ktoré sú čoraz častejšie využívané hekermi (pripoja sa medzi vás a sieť ako prostredník a vytiahnu od vás informácie).

Keďže je Wi-Free všade zadarmo a môžeš použiť akékoľvek zariadenie, odpadnú tiež problémy s internetovým pripojením v zahraničí – doteraz si sa mohol zmieriť s obrovským účtom alebo si jednoducho internet nepoužil.

Iniciatívu jednoznačne chválime a dúfame, že sa čoskoro pridajú aj ostatní poskytovatelia.

Zdroj: animalnewyork.com

zdroj titulnej foto: gadget.ro
zdroj: upc.sk

http://www.startitup.sk