Sledujte úchvatné zábery filmu natočeného na nový iPhone 6S Plus!

· 1 min read
Sledujte úchvatné zábery filmu natočeného na nový iPhone 6S Plus!

Jednou z mnohých noviniek, ktoré prišli s iPhonom 6S a 6S Plus, je vylepšená kamera oproti predchádzajúcemu modelu. Apple sprístupnil možnosť natáčať video v 4K rozlíšení. Ide o rozlíšenie, ktoré rozhodne nie je na Slovensku bežné a je len málo ľudí, ktorí dokážu prehrať tak veľké video. 4K rozlíšenie nepodporuje ani zďaleka každá nová kamera, a tak ide o skutočne významný krok vpred, čo sa smartfónov týka. Na YouTube sa nedávno objavil aj prvý film natočený len za pomoci iPhonu 6S Plus v 4K rozlíšení.

Spomínaný film natočili zakladatelia mediálnej spoločnosti RYOT David Darg a Bryn Mooser. Nazvali ho „The Painter of Jalouzi, čo v preklade znamená „Maliar z Jalouzi“. Ide o krátky dokument natáčaný v Haiti a točí sa okolo práce maliara menom Duval, ktorý sa so štetcami v ruke snaží priniesť do svojej chudobnej a šedej dediny farbu.

Natáčanie iPhonom

„Keď sa spätne pozrieme na náš film, sme až prekvapení, ako dobre to vyšlo. Obzvlášť, keďže bol natáčaný na mobil,“ vyjadril sa k svojej práci David Drag. „V relatívne krátkom čase sa dokázali kamery v mobiloch posunúť z nekvalitných rozpixelovaných snímkov až na zábery tak dobré, že sa dajú porovnať s kamerami za desiatky tisíc dolárov.“

Nižšie si môžete pozrieť už spomínaný film. Podľa mňa je naozaj podarený a človek by ani nepostrehol, že je natáčaný na mobilný telefón.

zdroj: http://9to5mac.com/