Skvelé tipy, ako sa stať profesionálnym "snapchaterom"

Aplikácia Snapchat si získava stále väčšiu a väčšiu pozornosť a obľúbenosť medzi užívateľmi smartfónov. Nejde už iba o posielanie (bezvýznamných) fotografií kamarátom. Snapchat od svojho vzniku pridal množstvo nových funkcií, ktoré robia aplikáciu zábavnejšou. Stále sa však ovláda celkom jednoducho a v tomto článku vám poskytneme 4 tipy, ako sa stať PRO Snapchaterom!

Všetky farby dúhy

Ako už bežný používateľ Snapchatu vie, po odfotení je možné na fotografiu písať a kresliť to, čo má človek na srdci. Jednoducho stlačí v pravom hornom rohu ikonku ceruzky, vyberie si farbu a prstom vytvára novú Monu Lisu. Avšak biela ani čierna farba sa na panely s možnosťou výberu farieb neobjavujú. Ak chcete použiť na kreslenie a písanie čiernu farbu, je potrebné kliknúť na ikonu ceruzky, podržať prst na vrchu panelu pre výber farieb a následne potiahnuť prst do ľavého horného rohu, kde vám naskočí čierna farba. Rovnaký postup je pri bielej farbe, akurát s tou výnimkou, že prst najprv položíme na spodnú časť panelu s farbami a následne prst ťaháme do ľavého dolného rohu.
Zdroj: daniellegincolour.files.wordpress.com

Ulož si fotku bez toho, aby o tom niekto vedel

Vždy, keď si na Snapchate urobíte screenshot fotky, ktorú vám práve niekto poslal, dotyčný to zistí podľa ikonky, ktorú mu Snap zobrazí. Ak si však chcete tajne ukladať fotky tej peknej blondíny a nechcete, aby si myslela, že ste úchylák, existuje jednoduché riešenie. Stačí sa prepnúť do režimu lietadlo, následne zobraziť fotografiu, ktorú si chcete uložiť, spraviť screen displeja, odhlásiť sa zo Snapchatu, vypnúť aplikáciu cez multitasking a je hotovo!
Zdroj: screenshots.fr.sftcdn.net

Dvojitý filter

Po odfotení fotografie potiahnutím prstu do pravej alebo ľavej strany Snapchat ponúka rôzne možnosti pre úpravu vašej fotografie ako stav batérie, čas, teplota, rýchlosť a rôzne filtre. Ak chcete spojiť napr. filter so stavom batérie, stačí, ak vyberiete ten správny filter, podržíte prst na displeji a druhým prstom potiahnete do ľavej strany, až kým nenájdete čas, ktorý chcete pridať.
Zdroj: iphone-tricks.com

Vlastné geofiltre

Ak sa nachádzate v lokalite, v ktorej Snapchat ponúka geofilter, znamená to, že sa po odfotení fotky a potiahnutí do ľavej strany na vašej fotografii zobrazí obrázok charakterizujúci dané miesto. Ak ste v oblasti, kde táto možnosť nie je dostupná, a chcete vytvoriť vlastný geofilter, je to veľmi jednoduché. Stačí pomocou stránky snapchat.com/geofilters a grafického programu vytvoriť a pridať do danej lokality svoj vlastný geofilter, ktorý po schválení Snapchat tímu môžu používať aj ďalší používatelia v okolí.
Zdroj: socialmedia.umich.edu


Zdroj titulnej fotografie: [theverge.com](http://www.theverge.com/2015/3/17/8227639/snapchat-explained-parents-whats-tech-podcast) **Zdroj: [cultofmac.com](http://www.cultofmac.com/417021/4-snapchat-tips-that-will-make-you-a-pro/)**
Richard Veselényi

Richard Veselényi