iOS

[SKÚSENOSTI] DuetDisplay - Urobte zo svojho iPhonu/iPadu druhú pracovnú plochu

· 2 min read
[SKÚSENOSTI] DuetDisplay - Urobte zo svojho iPhonu/iPadu druhú pracovnú plochu

Raz za čas sa vyskytne na AppStore aplikácia, ktorá naozaj stojí za to. Minimálne jej marketing. Už predtým, ako prišiel na scénu DuetDisplay sme mohli vidieť aplikácie ako napríklad AirDisplay. Tento titul sa ale chváli "lag-free" vlastnosťou a faktom, že ho vytvorili bývalí zamestnanci Apple.

DD vám teda ponúka rozšíriť svoju pracovnú plochu o tablet alebo iPhone a to pomocou kábla. Nie cez Wi-Fi, lebo potom by sa vytratil ten efekt bez sekania, s čím súhlasím. Deklarujú, že Vaša efektivita sa zvýši až o 48%. Ja aplikáciu používam iba pár dní, ale zatiaľ si nie som vedomí, že by som bol produktívnejší. Je to iba jednoduchá šikovná vec, ako mať viac pracovného miesta.

Celý proces teda začína zakúpením aplikácie z AppStore. Aplikácia stojí 16€. Tomu, či sa kúpa oplatí sa budeme venovať neskôr. Máte teda kúpenú aplikáciu, teraz musíte stiahnuť program pre PC alebo Mac. Používam Windows 7 a inštalácia neprebehla bez problémov. Musel som ju inštalovať asi na trikrát a keď ani po tom nešla, napísal som na podporu. Tu musím vyzdvihnúť rýchlosť odpovede, písal som nedeľu o 20:30 a už 20:34 som mal mail s inštrukciami. Asi dostavajú podobných emailov viac. Riadil som sa teda nimi a do pár minút som to konečne rozbehol.

No a teraz ku samotnému používaniu. Službu používam s iPadom Air 2 a Windowsom 7. Spojenie je teda jednoduché, na iPade zapnem aplikáciu, pichnem kábel do počítača, počkám pár sekúnd a ide sa na to. Rozloženie obrazoviek si môžete určiť rôzne, ja mám iPad ako holú pracovnú plochu, kde presúvam veci, napríklad keď chcem mať otvorené dve okná zároveň. Čo sa týka "lag-free", tak o tom by som pomlčal, nemám najvýkonnejší notebook, ale čakal som od toho viac. Dokonca aj pohyb s myškou na ploche nie je hladký. O videách ani nehovorím. Čítal som aj zahraničné recenzie a tiež nemali zrovna najplynulejší zážitok, písal som aj developerom a povedali, že do budúcnosti plánujú nejaký ten update na zvýšenie výkonu.

altPri pripájaní nebolo vykresľovanie obrazovky iPadu nič nezvyčajné.

No a či sa aplikáciu oplatí kúpiť? Je to na Vás. Ja by som si ju druhýkrát pravdepodobne nekúpil. Od už veľakrát spomínaného "lag-free" má ešte aplikácia ďaleko, možno to ale bude mojou konfiguráciou. Keď ale rozbehnem Battlefield 3 na stredných detailoch bez problémov, trošku o tom pochybujem. Ak ale máte prácu, pri ktorej by ste to využili, tak do toho. Nie je to až také zlé a ak na iPade budete mať väčšinu času zapnuté niečo statické, tak Vám DD vyhovovať bude. V prípade akýchkoľvek otázok sa nás kľudne opýtajte v komentároch.
Aplikáciu môžete sťahovať tu.