SKULLY AR-1 - Najinteligentnejšia motocyklistická prilba

· 2 min read
SKULLY AR-1 - Najinteligentnejšia motocyklistická prilba

Čoraz častejšie pridávame pred rôzne slová výraz smart. Ďalšou pomôckou, ktorú to neobišlo, je motocyklistická helma, teda smarthelma. Projekt sa objavil na indiegogo.com pred dvoma mesiacmi a už má takmer tisícpercentnú úspešnosť. Podarilo sa mu vyzbierať 2 446 824 USD z pôvodnej cieľovej sumy 250 000 USD.

Ako už z názvu vyplýva, helma bude obohatená na rozdiel od bežných heliem zariadením, ktoré zvyšuje bezpečnosť a pohodlie na cestách. Prináša hneď niekoľko výhod, ktoré ju robia jedinečnou.

Najzaujímavejšou časťou helmy je heads up displej. Displej je umiestnený v dolnej ľavej časti ochranného sklíčka tak, že nezavadzia pri výhľade na cestu. Primárne zobrazuje pohľad kamery, ktorá je umiestnená na zadnej strane helmy. Funguje teda na podobnom princípe ako spätné zrkadlo, jednoducho pozriete na displej a vidíte, čo sa deje za vami. Displej slúži aj ako zobrazovač notifikácií zo smartfónu, s ktorým je spojený pomocou Bluetooth technológie.

indiegogo.com
indiegogo.com
indiegogo.com

V prípade, že si zapnete GPS, ktorú má helma taktiež k dispozícii, stane sa z hornej strany displeja navigácia, ktorá je vylepšená aj hlasovým komentovaním, aké poznáme z bežných navigácií v autách.

Ďalšou výhodou, vďaka ktorej si helma môže nárokovať na prívlastok smart, sú reproduktory. Po stranách z vnútornej strany sa nachádzajú reproduktory, ktoré môžete využiť ako prehrávač hudby.

Prilba má aj špeciálne zahnuté ochranné sklo, vďaka ktorému môžete vidieť viac širokouhlo, teda máte lepší prehľad o dopravnej situácii. Tvorcovia tvrdia, že sklo je aj nepoškriabateľné, nezahmlieva sa a nerosí sa.

Dizajnéri navrhli veľmi elegantný a vydarený dizajn. Helma je dostupná v dvoch farebných variáciách: biela a čierna.

indiegogo.com

Zdroj titulnej foto: laughingsquid.com
Zdroj: indiegogo.com