Skicár ako ho poznáme na jeseň končí

Skicár ako ho poznáme na jeseň končí

Microsoft vydal pred pár mesiacmi aktualizáciu Windows 10 Creators Update, ktorej súčasťou je aj nový program Skicár 3D. Už samotný názov napovedá, že obsahuje nástroje pre vytváranie 3D snímok, ale umožní nám aj niektoré bežné úpravy klasických 2D obrázkov.

Program skicár prišiel spolu s prvým operačným systémom Windows 1.0 v roku 1985. Vtedajšia verzia tohoto takmer nesmrteľného programu vedela ukladať obrázky iba do formátu MSP. Neskôr bolo možné ukladať obrázky do formátu BMP.

twitter.com

V legendárnom operačnom systéme Windows 98 už bolo možné ukladať aj do JPEG. Pravdepodobne najväčšia zmena nastaval s príchodom Windowsu 7, avšak v pokročilej dobe sa už nedokázal vyrovnať ani tým najzbytočnejším free" grafickým editorom.

Microsoft oznámil, že Skicár nebude jediný program, ktorého sa "zbaví" aktualizáciou, ktorá príde na jeseň. Odstráni aj nepoužívaný Outlook Express či Reader. Microsoft si spravil zoznam programov, ktoré už do dnešnej doby nepatria, a ktoré nie sú v aktívnom vývoji - v nadchádzajúcich aktualizáciách budú odstránené.

blog.parallels.com

Spoločnosť Microsoft neuvádza konkrétny dátum, iba nás oboznamuje, že v nasledujúcich verziách operačného systému už s niektorými aplikáciami nemáme počítať.

Každopádne, tieto programy nebudú odstránené nadobro. Môžete si ich nájsť vo Windows Store a to zadarmo.

Mne osobne Skicár pomáhal, keď som potreboval narýchlo orezať obrázok. Tiež som si tam zvykol kresliť, keď som bol malý.

Ako ste využívali Skicár vy?


Zdroj titulnej foto: [clickemoji.com](https://www.clickemoji.com/blog/2017/01/17/first-look-new-emoji-ios-10-2/) **Zdroj: [engadget.com](https://www.engadget.com/2017/07/24/microsoft-stop-developing-paint-app/)**