[POROVNANIE] Siri vs Google Now

[POROVNANIE] Siri vs Google Now

Hlasoví asistenti sa stávajú čoraz populárnejšími. Stretávame sa s nimi stále častejšie. Či už je to telefón, tablet alebo dokonca auto. Veľkí výrobcovia už na trhu majú nejaký ten čas svojho zástupcu. Google má Google Now, Apple má Siri a Microsoft má mladú Cortanu. No a kedže najväčšími rivalmi sú zrovna prvé dve menované asistentky, dnes ich budeme porovnávať. Opýtame sa otázku a každú odpoveď odfotíme a priložíme sem.

O Google Now sa hovorí, že nemá osobnosť. Odpovedá priamo na otázku, nedá sa s ním komunikovať ako s človekom. Na druhej strane, Siri je v tejto veci rozdielna, občas povie vtipnú poznámku, no nie je taká, nazvyme to zručná ako jej rivalka. Začnime teda s testovaním.

1. What is the time? / Koľko je hodín?

alt
alt

2. What is the weather like in Bratislava? / Aké je počasie v Bratislave

alt
alt

3. Who is the president of Ireland? / Kto je prezidentom Írska?

alt
alt

4. How much is 23 plus 75 times 6? / Koľko je 23 plus 75 krát 6?

alt
alt

V tomto prípade je niekedy lepšia Siri a niekedy Google. Môj subjektívny názor je, že v týchto otázkach si lepšie počína Google, pretože ponúka väčšie možnosti.

Ďalej prejdeme k otázkam, na ktoré má odpovedať samotný hlasový asistent a údaje nemá čerpať z u internetu. To znamená, že sa od neho neočakávajú informácie, ale konverzácia.

1. Who are you? / Kto si?

alt
alt

2. How are you today? / Ako sa máš?

alt
alt

3. Who made you? / Kto ťa stvoril?

alt
alt

4. How old are you? / Koľko máš rokov?

alt
alt

Na otázky, ktoré sa tykajú samotnej pomocníčky si jednoznačne lepšie počína Siri. Google naďalej pokračuje v obyčajnom vyhľadávaní. Takže v prípade, že chcete asistentku využívať ako spoločníčku, treba ísť do Apple produktu.

Teraz uvidíme, čo vedia obe asistentky urobiť v samotnom zariadení.

1. Open Spotify / Otvor Spotify

Obe konkurentky Spotify otvorili.

2. Turn on Wi-Fi / Zapni Wi-Fi

alt
alt

3. Show me some pics of cats / Ukáž mi fotky mačiek

alt
alt

4. Is tiger a mammal? / Je tiger cicavec?

alt
alt

Dvojica sa znova snažila a bola úspešná. Siri ma v poslednej otázke zachytila až na tretíkrát. Takisto mi Siri neodpovedala otvorene, namiesto toho mi ukázala iba stránky. Google išiel na istotu, čerpal informácie priamo zo stránky a priamo mi odpovedal. Zariadenia som mal počas testovania pri sebe a reagovali simultánne. Pri fotkách mačiek si Siri z nepochopiteľných príčin pýtala prístup ku polohe. Google s tým problém nemal a bez váhania vykonal o čo som ho požiadal.

Testovali sme iba hlasovú stránku služieb. Samozrejme, že obe asistentky toho vedia viac. Preto to netreba brať vážne a utvoriť si vlastný názor. My jednoznačného víťaza nevieme určiť. Google Now si zakladá na informáciach. Siri sa s Vami zase lepšie porozpráva a predsa len má v sebe určitú osobnosť. iOS 9 má priniesť výrazne vylepšenia v oblasti hlasového asistenta, takže budeme vidieť, ako sa obe spoločnosti budú v tomto smere vyvíjať.