Siri reproduktor: čo zatiaľ vieme o tomto zariadení + čo od neho očakávame

Siri reproduktor: čo zatiaľ vieme o tomto zariadení + čo od neho očakávame

Už dlhšie sa hovorí že spoločnosť Apple pracuje na samostatnom reproduktorovom systéme so Siri, ktorý by mohol konkurovať domácim asistentom od konkurencie, ako je napríklad Echo od Amazonu alebo Google Home.

Zatiaľ vieme o tomto produkte veľmi málo, takže je ťažké teoretizovať o tom, ako by mohol vyzerať. V posledných týždňoch sme sa však dočkali niekoľko správ, ktoré poukazujú na neustálu snahu Applu vytvoriť toto zariadenie. Reproduktor bude vyrábať taiwanský výrobný partner Applu Inventec. Táto spoločnosť momentálne pre Apple vyrába AirPods.

twitter.com

Minulý týždeň sa slávny analytik spoločnosti KGI Securities Ming-Chi Kuo vyjadril, že existuje "viac ako 50% šanca", že Apple predstaví svojho konkurenta pre Google a Amazon už na svetovej konferencii vývojárov WWDC 2017 , ktorá začína 5. júna.

Čo teda od tohto zariadenia očakávame? Zhrnieme si to do piatich bodov:

5. Jedinečný a minimalistický dizajn

Apple sa vždy snažil o jedinečný a minimalistický dizajn, ktorého sa pravdepodobne dočkáme aj pri Siri reproduktore. Slávny Apple leaker Sonny Dickson v nedávnom príspevku na jeho Twitteri naznačil, že Siri reproduktor bude mať dizajn, ktorý sa veľkej miere podobá na valcovitý Mac Pro - čo považujeme za dobré správy, ktoré sa možno nakoniec ukážu ako pravdivé.

idropnews.com

4. Kvalitný hardware

Na základe bodov Kuovej správy získavame všeobecnú predstavu, že Siri reproduktor bude prémiovým high-end zariadením, ktoré si bude používateľ podľa cenových možností ďalej vylepšovať. Reproduktor sa vraj môže pochváliť jedným špeciálnym subwooferom a aspoň siedmimi výškovými reproduktormi, aby sa vytvoril naozaj kvalitný zvuk. Je dôležité poznamenať, že pokročilá funkcia zvuku sa nebude obmedzovať len na zadávanie príkazov a odpovedanie na otázky, pretože reproduktor bude takmer určite vybavený základným prehrávaním zvuku a ovládaním hlasitosti, čo je ideálne zariadenie pre obývačku, spálňu alebo inú miestnosť v dome.

Kuo je ďalej presvedčený, že prístroj bude poháňaný procesorom A8 - alebo dokonca aj A9. Tieto procesory boli použité v iPhonoch 6 a 6s, to znamená že o nedostatok výkonu sa báť určite nemusíme.

3. Integrovaný HomeKit

Taktiež dúfame, že Siri reproduktor bude mať do určitej miery integrovaný HomeKit. Zariadenia kompatibilné s HomeKitom sa stávajú neuveriteľne populárne, a zákazníci sa pri automatizácií svojich domácností často obracajú na produkty od Applu. Nebolo by predsa skvelé, keby ste mohli len povedať : "Hej Siri, zahrať moju obľúbenú pieseň cez reproduktory v obývačke", (na Slovensku zatiaľ stále v angličtine..) a hudba by automaticky by začala hrať? To je presne to, čo si predstavujeme. Takáto integrácia by bola ideálna aj pre iné služby HomeKitu, ako napríklad ovládanie svetiel alebo zamykanie dverí.

isarta.com

2. Viacero profilov

Bolo by takisto skvelé, keby mal reproduktor možnosť prepínania profilov. Uveďme si príklad: v jednej domácnosti dome žijú Peter, Ján, Monika a Anna - každý z nich má rád inú hudbu. Reproduktor by mal viacero profilov, komunikácia by prebiehala nejak takto: "Hej Siri, tu je Peter. Zahraj môj obľúbený tréningový mix". Tak isto by mohol prísť hocikto z našej štvorice. V podstate by sa Siri nenaučila informácie iba o jednom používateľovi, ale o viacerých a reagovala by tak na užívateľa, ktorý na ňu prehovorí.

1. Rozumná cena

A dostávame sa asi k najpodstatnejšej požiadavke. O spoločnosti Apple je známe, že si za svoje kvalitné produkty nechá aj poriadne priplatiť. Cena za Siri reproduktor je tak v súčasnosti divokou kartou. Zatiaľ čo podobné produkty od Amazonu a Google stoja niečo pod 200 dolárov, môžme si byť takmer istí, že produkt od Applu bude o niečo viac, a to niekde v rozsahu 299-399 dolárov. No spoločnosť môže cenovkou aj mierne prekvapiť, ako tomu bolo v prípade predstavenia posledného iPadu.

Čo očakávate vy od tohto domáceho asistenta? Podeľte sa s nami v komentároch.

Zdroj titulnej foto: appleinsider.com
Zdroj: idropnews.com