Siri reaguje na príkaz "Finder" ešte pred WWDC

Siri reaguje na príkaz "Finder" ešte pred WWDC

Siri je jednou z mnohých vecí, o ktorej sa firma Apple zmieni na konferencii WWDC 13. 6. 2016. Avšak sa zdá, že Siri sa už nechtiac odhalila sama.

Brian Roemelle zistil, že po príkaze o okne ho začala Siri odkazovať na aplikáciu "Finder". Avšak, ako dobre vieme, iOS nemá aplikáciu Finder, ale OS X má. Vyzerá to tak, že Siri sa preriekla ešte pred plánovaným termínom predstavenia Siri na zariadenia Mac.

Zdroj: theverge.com

Hoci Siri na príkaz "Siri, open Settings in a new window" odpovedala oznamom "It doesn't look like you have an app named Finder", vo väčšine prípadov sa stane, že vyhodnotí daný príkaz ako nezrozumiteľný alebo že ho skrátka nedokáže vykonať.

Aj keď cieľová otázka v sebe vôbec nezahŕňala frázu "Finder", je zaujímavé pozorovať reakciu Siri, ktorá v určitých situáciách odpovie už zmienenou frázou, odkazujúcou na aplikáciu Finder.

Zdroj: appleinsider.com

Čo sa týka Siri na zariadeniach Mac, môžeme čakať veľký upgrade vo funkciách. Siri na iOS 10 by podľa všetkého mala dostať API pre vývojárov a rozsah jej schopností by sa mal tak isto rozšíriť.

Určite sa niečo veľké deje vo vývoji Siri. Z uvedených dôkazov je možné, že k nám zamieri nový Finder, avšak stačí už len vyčkať, keďže WWDC sa začína už 13. 6. 2016!


Zdroj titulnej foto: [9to5mac.com](http://9to5mac.com/2016/02/24/apple-siri-osx-10-12-2016/) **Zdroj: [9to5mac.com](http://9to5mac.com/2016/06/11/ahead-of-wwdc-siri-spotted-talking-about-the-finder-siri-for-mac-incoming/)**