Siri, can you hear me ?

Siri, can you hear me ?

Siri, program všetkým používateľom iPhonov veľmi dobre známy. Je to program operačných systémov iOS, čo znamená, že je súčasťou WatchOS, macOS a tvOS. Ako ho spoločnosť Apple nazýva je to virtuálny osobný asistent.


Zdroj: theconversation.com


Asistent v súčastnosti používaný už v 36 krajinách sveta ( USA, Kanada, Japonsko...) a preložený už do 21 svetových jazykov. A samozrejme množstvo krajín je vo veľkom očakávaní, kedy bude Siri preložená do ich jazyka. Rovnako na tom sú aj krajiny ako Slovensko a Česká republika, kde máme zatiaľ možnosť komunikovať so Siri v angličtine. Siri reaguje na jednoduché príkazy ako je: play music, send a message, call home a pod. Avšak viete kto sa vám z Vášho iPhonu prihovára, kto je ten hlas?


Už v roku 2005 Susan Bennett prepožičala svoj hlas programu Siri. Táto američanka už niekoľko rokov pracuje z domu, kde nahráva stovky fráz, ktoré môžeme počuť z našich telefonov. No tento rok Apple a Siri prinášajú novú alternatívu, resp. novú hlasovú alternatívu. Poprední dizajnéri Apple A Siri nazvali tento hlas „more natural expensive voice“, čo vo voľnom preklade znamená prirodzenejší hlas. Iba podotkneme, že tento hlas je pre zmenu v mužskom prevedení. A nižšie vo videu si tento hlas môžete vypočuť. Rovnako ako si môžete vypočuť skutočnú Susane BennetZdroj titulnej foto: [dailyentertainmentnews.com](http://dailyentertainmentnews.com/wpgo/wp-content/uploads/2013/10/susan-c-bennett-facebook.jpg) **Zdroj: [thinkapple.sk]()**