Silicio - malý widget pre veľkú hudbu

Silicio - malý widget pre veľkú hudbu

Notifikačné centrum prišlo na Mac s OS X Mountain Lion a stalo sa dnes už neodmysliteľnou súčasťou jablčného operačného systému. S príchodom OS X Yosemite sa notifikačné centrum viac otvorilo vývojárom a taktiež pribudli widgety, či už od Apple, alebo vývojárov tretích strán.

V minulosti bolo veľmi populárne rozšírenie Growl, ktoré však s príchodom natívneho riešenia od Apple upadlo do úzadia, ale aj napriek tomu naň niektorí používatelia nedajú dopustiť, napr. už len kvôli možnosti väčšieho prispôsobenia.


Zdroj: msecnd.net


Pokiaľ počúvaš hudbu na Macu cez iTunes, v nastaveniach sa dá nastaviť notifikácia o práve prehrávanej skladbe, stačí pozrieť v nastaveniach iTunes Preferences -> General -> Notifications. Notifikácie fungujú aj pre Apple Music.

Nie každý vlastník Macu však používa Apple Music, vzhľadom ku konkurencii ako Spotify, ktorá je veľmi populárna aj na platforme Mac. Taktiež sa nájdu ľudia, ktorí ako streamovaciu službu používajú Spotify, ale na vlastnú lokálnu hudbu zas iTunes. Preto ak chceš "jednotný zážitok" alebo proste lepšie notifikácie s lepším widgetom pre notifikačné centrum, riešenie je aplikácia Silicio.

Silicio je plne kompatibilné s iTunes a Apple Music a navyše pridáva podporu týchto služieb:

  • Spotify (vrátane Spotify Connect)
  • Deezer
  • Vox (vrátane SoundCloud)

Zaujímavá je podpora globálnych skratiek a OLED pásika na najnovších MacBookoch Pro z 2016, Touch Bar.

Silicio ponúka aj widget. V porovnaní s widgetom, ktorý je defaulne nainštalovaný v macOS, vyzerá takto:

Zdroj: thinkapple.sk

Silicio je proste malé, ale pekné rozšírenie pre každého hudobného fanúšika.

Silicio pre macOS stiahneš tu:

Silicio for Spotify and iTunes

Zdroj titulnej foto: wallpapercave.com
Zdroj: thinkapple.sk