Sense - vecička, ktorá ti môže zmeniť život. A funguje iba v spánku!

Máš nočné mory? Často sa v noci budíš? Alebo máš dokonca úplne pokojný spánok? Jeden šikovný mladý chalan vymyslel malý technologický zázrak, ktorý funguje v spánku a naozaj ti dokáže zmeniť život. Tak sleduj!

James Proud. To je človek, ktorý stojí za týmto nápadom a následným vynálezom. Po dovŕšení dospelosti odišiel do USA, kde ako 22-ročný dostal 100-tisícový grant, vďaka ktorému vytvoril túto úžasnú vecičku.

Zdroj: theverge.com

Nesie názov Sense. Ide o "guľôčku", maličké zariadenie, ktoré môžeš položiť kdekoľvek do miestnosti, v ktorej spíš. Sense monitoruje teplotu, množstvo svetla, pohyb, všakovaké zvuky, tiež vlhkosť vzduchu a dokonca aj množstvo prachu v izbe. K tomuto maličkému zariadeniu je aj štipec, ktorý si môžeš pripnúť na vankúš a guľôčka bude monitorovať okrem vyššie spomenutých vecí aj tvoje telo.

Zdroj: theverge.com

Informácie zo Sense sa posielajú buď do tvojho PC, alebo do smartfónu (podľa tvojho nastavenia). Ráno, keď vstaneš, môžeš si celý priebeh spánku pozrieť. Prečo som sa v noci takto pohol? Chrápal som? Na všetky otázky ti dá odpoveď jedine Sense!

Toto zariadenie si tiež robí štatistiku a vie určiť, koľko priemerne spíš. Dokonca si ho môžeš nastaviť tak, aby ťa zobudilo, keď to bude podľa neho pre tvoje telo najlepšie. Wow!

Zdroj: theverge.com

Zdroj: theverge.com

Najlepšie na tom celom je, že Sense netreba nabíjať. Funguje vďaka vymeniteľnej baterke, ktorá však vydrží približne rok. Cena tejto malej guľky je cca 100 €.

A ešte jedna rada na záver: predtým, ako si ľahneš, mrkni očkom na Sense. Ak ti ukáže zelenú, môžeš si v pohode ľahnúť, ak oranžovú alebo nebodaj červenú, ide o nevyhovujúce podmienky pre spánok. Neboj sa, budeš vedieť, čo treba robiť. Predsa ti povie, či si máš vytiahnuť žalúzie alebo prípadne vyvetrať. ;-)


Zdroj titulnej foto: theverge.com
Zdroj: theverge.com

Daška Vanková

Daška Vanková

Apple = ❤️