Selfie tento rok zatiaľ zabili viac ľudí ako žraloky

Nová móda fotenia sa pri čomkoľvek (naozaj pri čomkoľvek) sa rozrastá už nejaký ten rok. Môžeme vidieť čoraz viac ľudí, ako sa fotia prednou kamerou. No a otravných "šikmookých", ktorí majú ešte aj selfí stiky ani nehovorím. Takéto nevinné dokumentovanie sa môže byť ale veľmi nebezpečné.

Ak ste sa zasmiali aspoň na jednom z prípadov, nemusíte byť nevyhnutne zlý človek. Autor sa priznáva, že žena so zbraňou ho trošku pobavila.

Posledný takýto prípad sa stal iba nedávno. 66-ročný Japonec (a už sme pri tom) sa fotil v Tádž Mahale, keď zakopol, spadol dole schodmi a zomrel na následky zranení hlavy. Tento rok sa stala aj ďalšia kuriózna záležitosť. 21-ročná žena sa chcela odfotiť so zbraňou, ktorú si mierila na hlavu. Omylom ale stlačila spúšť. Ako sa hovorí, sprostí majú šťastie a toto dievča nejakým spôsobom prežilo. Mimochodom, bola to Ruska (takže tiež nič nezvyčajné).

V Rusku veci začínajú byť také vážne, že vláda verejne varuje mladých ľudí o možných hrozbách robenia si selfie. Zdôrazňuje hlavne fotenie sa pri vlakoch, na strechách alebo za prítomnosti nebezpečných zvierat.

Kombinácia vlakov a ľudí mi nedala a musel som sem pridať toto video.

Takže, za tento rok tu máme zatiaľ 8 úmrtí zapríčinených žralokmi. Na druhej strane, nezodpovedný prístup ľudí si vyžiadal 12 selfie životov. Zábavné parky, ako napríklad Disney park alebo Comic-Con dokonca zakázali používanie paličiek na fotenie A.K.A. selfie sticks v ich priestoroch.

Našťastie, na Slovensku nie je táto "forma zábavy" až taká rozšírená, aj tak si ale treba dávať pozor. Niekedy stačí malá chvíľka nepozornosti a oheň je na streche.

Viktor Šmidák

Viktor Šmidák

Zaujímam sa o svet technológií, snažím sa na veci pozerať objektívne.