Secret Conversations - novinka v Messengeri, ktorá k nám dorazí už onedlho

Secret Conversations - novinka v Messengeri, ktorá k nám dorazí už onedlho

Facebook vo svojej aplikácii Messenger nedávno začal testovať novinku, ktorá sa vzťahuje na chaty - end-to-end (E2E) šifrovanie. Tento systém komunikácie zahŕňa šifrovanie správ od odosielateľa až k príjemcovi. Facebook uisťuje, že správy nevidí nik okrem osôb zahrnutých v konverzácii. Novinka prospešná pre mnohých ľudí je zatiaľ v štádiu testovania. Facebook prehlásil, že v priebehu leta bude tento systém prístupný v aplikácii Messenger.

Zdroj: pcworld.com

"Začíname testovať schopnosť, aby sme vytvorili tajnú konverzáciu v Messengeri len medzi dvoma osobami, ktorá bude využívať end-to-end šifrovanie a bude videná len osobou, s ktorou komunikujete. To znamená, že správy sú určené len pre vás a pre osobu, ktorej správu posielate, pre nikoho iného, vrátane nás!"

Firma Apple už toto šifrovanie používa štandardne v aplikáciách iMessages a FaceTime. Aplikácia WhatsApp ju začala používať v apríli, avšak Facebook používa trochu iný postup.

Zdroj: money.cnn.com

Aplikácie od Apple a WhatsApp automaticky šifrujú všetky správy, tým sa predíde zneužitiu osobných informácií a podobne. Facebook chce vytvoriť len možnosť, ktorú si používatelia budú môcť aktivovať, aby ich konverzácia bola doslova medzi "štyrmi očami". Táto možnosť sa bude nazývať Secret Conversations.

Facebook konečne urobil krok vpred, aby zaručil väčšiu ochranu údajov používateľov. Hoci Apple túto funkciu už používa, myslím si, že príde veľmi vhod, keď sa s takouto možnosťou stretneme aj pri Messengeri.


Zdroj titulnej foto:[theindiantalks.com](https://www.theindiantalks.com/uploads/42a0e188f5033bc65bf8d78622277c4e.jpg) **Zdroj: [9to5mac.com](http://9to5mac.com/2016/07/08/facebook-messenger-encryption/)**