Samsung vytvoril 200 členný tím pre prácu na Apple produktoch

Pre milovníka Apple zariadení slovo Samsung neznie najlepšie. Bežný používateľ Apple produktov si predstaví „zalagovaný” Android v obrovskom plastovom smartphone (berte s rezervou :) ) Medzi týmito technickými gigantami je obrovský konkurenčný boj. V minulosti mali medzi sebou veľa súdnych sporov, ktoré boli väčšinou spôsobené kopírovaním produktov a niektoré z nich trvajú až dodnes. No napriek tomu spolupracujú. V minulosti si Apple dal vyrobiť v Samsungu viaceré komponenty. Až 75% všetkých čipov A9, ktoré používajú iPady a iPhony, sú vyrobené vo fabrikách Samsungu. Dokonca im vraj vyrába aj RAMky, FLASH pamäte, či batérie pre Apple Watch.

V posledných dňoch sa hovorí o tom, že Samsung vytvoril 200 členný tím, ktorý by sa mal špecializovať na produkciu displejov pre iPad a MacBook, vývoj nových produktov a pomoc pri predajoch a reklame. Podľa bloomberg.com sa však nejedná len o vývoj produktov. Tento tím by mal aj zlepšiť vzťahy spoločností, ktoré medzi sebou už roky bojujú. Mal by teda „zakopať vojnovú sekeru” a pomôcť lepšej spolupráci medzi technickými gigantmi.

Samsung však nie je jediný kto vyrába komponenty pre Apple. Spoločnosť LG taktiež dodáva množstvo displejov pre Apple, môžme od nich nájsť displej aj na hodinkách Apple Watch.

Všetky tieto informácie sú však zatiaľ len na úrovni dohadov a špekulácií.

Apple má spoluprácu aj s mnohými inými firmami. Napríklad pri pretláčaní Apple Pay, spolupracoval so spoločnosťami MasterCard, Visa a American Express, ktoré sú známe svojimi finančnými službami. Spolupracoval aj so spoločnosťou CocaCola, ktorá na svoje automaty pridala možnosť platiť s Apple Pay. Pri vývoji aplikácie Zdravie (Fitness aplikácia v iOS) spolupracoval s IBM alebo pri thunderbolte na Macbookoch sa spojil s Intelom.

Denis Rábek

Denis Rábek