Samsung vyrába už aj búdy pre psov. Rozšíri Apple svoj sortiment?

· 2 min read
Samsung vyrába už aj búdy pre psov. Rozšíri Apple svoj sortiment?

Viem, čo si myslíte. Sám som dlho neveril, že nejde o výmysel novinárov alebo prvoaprílový žart v septembri. Po zdĺhavom prezeraní článkov a videí s otvorenými ústami a očami vyliezajúcimi z jamôk, som však pochopil, že to Samsung naozaj urobil. A pod slovom „to“ mám namysli prvú (?) inteligentnú (fanfáry) búdu pre psov. Búdu pre psov. Búdu pre psov. (Zámerne opakujem slovné spojenie „búda pre psov“, pretože rátam s pochybnosťami o zrakovej spôsobilosti čitateľa.)

Vyzerá to tak, že najhodnotnejšia ázijská značka, ktorá sa pôvodne orientovala na výrobu potravín a postupne prešla na elektroniku, sa snaží pokryť svojimi produktmi celú domácnosť. Do už tak širokého sortimentu práčiek, televízorov, tlačiarní, mikrovlnných rúr a ďalších elektrických spotrebičov pribudne tento rok aj Samsung Dream Doghouse. Ten bol vytvorený špeciálne pri príležitosti sponzorovania najväčšej súťaže psov na svete Crufts Dog Show v britskom Birminghame. Tento štedrý dar bol pôvodne zamýšľaný výhradne ako cena do súťaže pre toho NAJ štvornohého kamoša, no keď už si s tým dali toľko práce...

Hoci sú kauzy s kopírovaním smerované väčšinou od východu na západ (rozumej Samsung vyrába kórejské iPhony), nesporné je, že Samsung už dávno v predaji za Apple nezaostáva. Spoločnosť sa naozaj usilovne snaží pokryť široký záber potrieb (alebo skôr túžob) bežného človeka. V Apple sa viac sústredia na zdokonaľovanie toho, čo už vyrobili, a čo k nim neodmysliteľne patrí. Nie je to však tak dávno, čo nás jeho zamestnanci prekvapili predstavením Apple Watch. Dohady o práci na nových zariadeniach od toho momentu výrazne nabrali na intenzite. Napríklad projektu Apple Car, sme sa už niekoľko krát venovali aj v našom magazíne... Ale žeby búda pre psa?

Otázok vystáva hneď niekoľko - začne Samsung predávať psie domčeky vo veľkom? Uchytí sa to? Bude Apple nútený rozšíriť záber? Napriek tomu, že vo mne samotnom prevláda domienka, že ide o absurdný nápad, netrúfol by som si povedať, že z toho nebude hit. Psy sú dnes pre mnoho ľudí vzácnou súčasťou rodiny, chcú ich hýčkať a rozmaznávať.
A čo vy? Zabezpečili by ste tomu svojmu „blcháčovi“ domček so psími kúpeľami, miestnosťou na odpočinok vybavenej tabletom a zásobníkom granúl, ktorý môže ovládať sám pes? Ak ste náhodou odpovedali áno, nezabudnite si pripraviť približne 30 000 dolárov. Hups.