Samsung varuje: je nebezpečné zapínať Galaxy Note 7!

· 1 min read
Samsung varuje: je nebezpečné zapínať Galaxy Note 7!

„Svoje zariadenie vypnite a odneste ho na miesto, kde ste ho zakúpili. Vymenia vám ho za nové.“
Tak zneli varovné slová Samsungu, ktorý reagoval na sériu explózií najnovšieho Galaxy Note 7. Zazneli aj na palube viacerých lietadiel, ktoré sa obávali, že by jeho batéria mohla vybuchnúť a ohroziť tak pasažierov.Po dvoch týždňoch od zahájenia predaja Samsung hlási 11% straty, čo predstavuje asi 22 miliárd dolárov.

Len pred pár dňami odvysielala televízna stanica Fox13 reportáž o požiari terénneho auta údajne zapríčineného spomínaným phone-tabletom.

Zdroj: motor1.com

K stiahnutiu zariadení a verejnej výstrahe Samsung pristúpil po tom, ako Note7 vybuchol v New Yorku v rukách len 6 ročného chlapca. Ten skončil so stredne ťažkými poraneniami v nemocnici. Jeho stará mama tvrdí, že explózia bola natoľko silná, že aktivovala požiarny alarm. Galaxy Note 7 má na svedomí 35 potvrdených prípadov vznietenia.

Modely zabalené v krabičke s nálepkou S by mali byť podľa oficiálnej stránky bezpečné. No riskoval by to niekto? Oficiálne vyjadrenie nájdete tu.
Zdroj: businessinsider.com

--- Zdroj titulnej fotografie: [dailydot.com](http://www.dailydot.com/debug/galaxy-note-7-fire-explode/) Zdroj článku: [businessinsider.com](http://www.businessinsider.com/power-down-samsung-galaxy-note-7-recall-faulty-battery-2016-9)