Samsung S6 sa ohýba! Alebo kto sa smeje ohýbaniu, sám sa ohne

· 2 min read
Samsung S6 sa ohýba!  Alebo kto sa smeje ohýbaniu, sám sa ohne

Bolo to minulý rok na jeseň, čo sa spoločnosť Samsung a HTC vysmievali a parodovali nový iPhonu 6 za jeho kauzu “bendgate”. Po vydaní nových telefónov od týchto spoločnosti sa zistilo, že na parodovanie bolo predsa len priskoro.

Vydaním telefónu iPhone 6 sa v rámci crash testov začalo s novým testovaním, ktoré je zamerané na veľkosť sily, pri ktorej sa telefón ohne. Nezávislá spoločnosť SquareTrade, ktorá vykonala testy ohybnosti na najnovšom modeli Samsungu Galaxy S6 Edge a HTC One M9, prišla s veľmi zaujímavými výsledkami.

HTC One M9 sa ohne pri tlaku 120 lbs (54,5 kg) a Samsung Galaxy S6 Edge dokonca pri tlaku iba 110 lbs (50kg)! Napriek tomu, že sila tlaku, pri ktorej sa ohne Galaxy S6 Edge je podobná tej, ktorá je potrebná na ohnutie iPhonu 6, z testov nakoniec vyšiel lepšie telefón spoločnosti Apple. Zatiaľ čo pôsobením sily sa telefón iPhone 6 mierne ohne, pri novej vlajkovej lodi Samsungu dochádza k praskaniu obrazovky, čo je výrazný problém!

Video:

Napriek vyššiemu tlaku, ktorý znesie HTC One M9 sa stáva telefón nepoužiteľným, keďže ohýbanie malo výrazný vplyv na Power Button, ktorý stratil svoju funkčnosť.

K bodu, v ktorom je iPhone nepoužiteľný dochádza pri tlaku 179 lbs (81.4 kg) zatiaľ čo Samsungu stačí iba 149 lbs (67.7 kg).

Po zverejnení videa Samsung vyžaduje vykonanie testov ešte raz a to pod dozorom odborníkov zo spoločnosti. Kórejská spoločnosť poukazuje na to, že video neukazuje silu tlaku, ktorá je potrebná na ohnutie telefónu zo zadnej strany. Predná a zadná strana niektorých smartfónov vykazuje rôznu životnosť, preto tento test môže uviesť spotrebiteľa do omylu o celkovej odolnosti telefónu.

Samsung sa taktiež vyjadril, že sila 110 lbs (50kg) je ďaleko od sily, ktorá sa dá vyvinúť pri klasickom používaní. Napríklad sila stlačenie v zadnom vrecku nohavích je 66 lbs (30 kg).
Podľa testov samotnej spoločnosti nedochádza k ohýbaniu ani pri sile 79 lbs (35.9 kg), čo je sila potrebná na zlomenie piatich ceruziek.

“ Predtým, než sa smartfóny dostanú k užívateľovi, prechádzajú sadou prísnych a kvalitných testov. Tieto testy zahŕňajú testovanie na ohybnosť, pád, rozbitie. Sme presvedčení, že všetky naše smartfóny nie sú schopné ohnutia pri bežnom používaní.“

zdroj: macrumors.com