Samsung Galaxy S10+ porazil v prvých testoch fotoaparátov iPhone Xs Max

Samsung Galaxy S10+ porazil v prvých testoch fotoaparátov iPhone Xs Max

Pred pár dňami spoločnosť Samsung predstavila trojicu nových vlajkových lodí pre rok 2019. Tie ihneď zaplnili popredné priečky v zozname článkov väčšiny technologických médii. A aj napriek tomu, že sme sa priamo predstaveniu týchto produktov nevenovali kvôli tomu, že sme web primárne zameraný na Apple, tak sme ich predstavenie v redakcii upenlivo sledovali.

Zaujalo nás, že podľa prvých testov od DxOmark sa fotoaparáty na novom Samsung Galaxy S10 a jeho väčšom bratovi S10+ zaradili medzi elitu. Získali totiž 109 bodov, čo je rovnako, ako získal Huawei Mate 20 Pro a Huawei P20 Pro. Tieto telefóny od čínskej spoločnosti pritom doposiaľ kráľovali tomuto rebríčku.

Zatiaľ nie je k dispozícii celý test, no podľa prvej recenzie Samsung prekonal najnovši model cupertinskej spoločnosti: Applu. Jeho iPhone Xs Max získal 105 bodov, čo je menej.

zdroj: DxOmark

Test je rozdelený na 2 časti: video a fotografie. V oboch získal S10+ nadpriemerné skóre. Pri fotografiách je to 114 bodov (iPhone Xs získal 110) a pri videu 97 bodov, čo je o bod viac, ako iPhone Xs Max. Najviac sa tímu DxOmark páčilo vyváženie bielej. Zaujalo ich tiež farebné vykresľovanie, čo je vzhľadom na to, že telefón je od Samsungu, ktorého predchadzajúce modely mali tendenciu farby až príliš saturovať príjemný posun vpred.

zdroj: DxOmark

Fotografie z nového Samsungu mali príjemný bokeh a nízku úroveň šumu naprieč celý spektrom podmienok. Dobrý bol aj dynamický rozsah a stabilizácia pri videu. Vo výsledku páni z DxOmark napísali, že Samsung predstavil fotoaparát, ktorý patrí medzi to najlepšie, čo sa aktuálne dá kúpiť a bude ťažké ho v roku 2019 prekonať. To sa týka nie len fotiek, ale aj videa. Chválili v ňom skvelú expozíciu, farby a plynulosť, ako aj súbory, ktoré sú takmer bezchybné.

zdroj: DxOmark

zdroj: DxOmark

Zaujímavé je, že širokouhlý objektív, ktorý je na Samsung Galaxy S10+ k dispozícii nemal na výsledné skóre žiaden vplyv. Pritom množstvo používateľov pokladá túto vychytávku za veľmi užitočnú, čo z nového Samsungu robí ešte lepší nájstroj pre všetkých, ktorí milujú fotiť telefónom.

zdroj: DxOmark

Treba podotknúť, že skóre pochádza z DoXmark, čo je veľmi kontrovezný test a to nie len kvôli tomu, že umožňuje výrobcom zakúpiť si akýsi kit ktorý simuluje podmienky testu a teda upraviť nastavenia fotoaparátu tak, aby dosiahol fotoaparát v ich zariadení čo najlepšie skóre, ale aj kvôli tomu, že pri fotografii a videu hraje úlohu množstvo aspektov, ktoré nie je možné dobre vystihnúť len jedným číslom. Číslo ale vyzerá veľmi dobre na papieri a v reklamných kampaniach, je to niečo, čomu rozumie aj laická verejnosť a to je dôvod, prečo sa DxOmark teší tak veľkej obľube. Jedno je ale isté: Samsung Galaxy S10+ má veľmi konkurencieschopný fotoaparát a rozhodne sa nenechá zahambiť.

zdroj: DxOmark

zdroj: DxOmark


Zdroj:DxOmark

Zdroj titulnej foto: MobileSyrup