Samsung ruší 3,5 mm jack. Prečo asi?

· 1 min read
Samsung ruší 3,5 mm jack. Prečo asi?

Ako všetci vieme, Samsung momentálne rieši problémy s najnovším smartfónom Galaxy Note 7. Tým, samozrejme, iba nahráva spoločnosti Apple. Inžinieri z Južnej Kórey však prišli s novinkou, ktorá nesie (predbežný) názov Galaxy S8. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nebol bez 3,5 mm konektora jack!

Web Digitalmusicnews priniesol túto informáciu priamo od spoločnosti Samsung. Vraj sa snažia vymyslieť vlastný port, ktorý bude patriť Samsungu, no vhodný bude pre všetky Android zariadenia. Jeho licencia by vraj mala byť lacná, možno dokonca i zadarmo. Bude to tak?

Zdroj: phonearena.com

Samsung na to ide z vlastného uhla pohľadu. Chlapci v spoločnosti si zrejme myslia, že keď vytvoria niečo takéto, výrobcovia slúchadiel a iného príslušenstva budú tieto doplnky vyrábať priamo pre tento konektor. Keďže existuje veľké množstvo ľudí, ktorí používajú Android zariadenia, je to od Samsungu dobrý nápad. No že by tým prevalcovali Lightning konektor, čo je zrejme zámer, to si nemyslíme.

Uvidíme, čo nakoniec vymyslia. Rozhodne však nesmú za Apple zaostávať, čiže zrušenie 3,5 mm konektora jack je isté!

--- Zdroj titulnej foto: [androidauthority.com](http://www.androidauthority.com/3-5mm-audio-usb-type-c-701507/) **Zdroj: [digitalmusicnews.com](http://www.digitalmusicnews.com/2016/09/08/samsung-proprietary-headphone-jack/)**