Samsung predstavil nové hodinky, ktoré spáruješ aj s iPhonom

· 1 min read
Samsung predstavil nové hodinky, ktoré spáruješ aj s iPhonom

Len pár dní do predstavenia nových hodiniek od Apple konkurencia menom Samsung predstavila svoje nové chytré hodinky. Nesú názov Samsung Gear S3. Podľa špecifikácií by mali poraziť aj Apple Watch. Tak sa na to spolu poďme pozrieť.

Samsung Gear S3 boli predstavené v dvoch variantoch: model Classic, ktorý ti môže ponúknuť Bluetooth aj Wi-Fi, a model Frotier, ktorý okrem dvoch funkcií v klasickom type ponúka aj LTE modul. Obidva typy hodiniek majú GPS a 46 mm guľatý ciferník, ktorý má neustále zapnutý Super AMOLED displej.

Náramky hodiniek majú 22 mm v rôznych prevedeniach. Hodinky obsahujú 380 mAh batérie, ktoré by mali vydržať bez nabíjania až 4 dni.

Okrem vyššie spomínaných funkcií majú hodinky aj rôzne iné funkcie, ako napríklad fitness appky, sú vodoodolné, tiež majú barometer, rýchlomer, podporujú Samsung Pay a tiež obsahujú reproduktory.

Zdroj: slashgear.com

Najväčšou novinkou ohľadne nových hodiniek Samsung Gear S3 je tiež možné spárovanie s iPhonom. Túto informáciu priniesol server SamMobile. Ešte nie je isté, či bude táto kompatibilnosť možná hneď po vyjdení hodiniek alebo až po nejakom čase, ale s určitosťou vieme, že budú kompatibilné obe verzie nových hodiniek. V súčasnosti sa čaká aj na aplikáciu, ktorá by vedela spárovať staršie hodinky Samsung Gear S2.

Presný dátum vydania hodiniek zatiaľ nepoznáme, no určite už čoskoro uzrú svetlo sveta. Veď predsa vychádzajú aj nové Apple Watch. Preto Samsung nemôže dlho čakať. ;-)


Zdroj titulnej foto: cnet.com
Zdroj: macrumors.com, sammobile.com