Samsung predstavil inteligentný oblek či ďalšie múdre oblečenie

· 2 min read
Samsung predstavil inteligentný oblek či ďalšie múdre oblečenie

Áno, vieme. Sme portál zaoberajúci sa všetkým, čo sa týka Apple. To ale neznamená, že ťa nemôžeme raz za čas informovať aj o konkurenčných spoločnostiach. Každý je predsa zvedavý aj na to, ako sa darí najväčšiemu konkurentovi Apple z Ázie, Samsungu (či?).

Na CES 2016, o ktorom sme ťa už informovali v tomto článku, bolo predstavených viac ako dosť zaujímavých vynálezov. Samsung sa nedal zahanbiť a bodoval tiež. Predstavil totiž novú kolekciu inteligentného oblečenia, ktoré vraj ani neodlíšiš od klasického športového oblečenia od výrobcov ako Adidas či Nike.

Začneme najskôr doplnkami. V tejto kategórii máme peňaženku, ktorá má v sebe nenápadne zabudovaný solárny panel.

Športové oblečenie prezentoval Samsung spoločne s The Humanfit, značkou oblečenia, ktorá patrí pod kórejského giganta. To zahŕňa 6 druhov senzorov, vrátane merača tepu, výdrže či údaj o tom, koľko percent tuku máš.

A čo povieš na špeciálne tričko pre golfových hráčov, ktoré ti povie, aké bude počasie či aké sú UV hodnoty?

Zakončíme to oblekom s gombíkmi, v ktorých sa nachádzajú NFC tagy. Tie ti napríklad odomknú telefón pri vyberaní z vrecka alebo vďaka nim možno nastaviť rôzne módy pre telefón, napríklad Pracovný mód či Domáci mód.

Ku všetkému ošateniu bude, samozrejme, dostupná aj aplikácia, ktorá ti pomôže zaznamenávať každý tvoj krok. Spočiatku iba na Google Play, no do budúcnosti by sa mala ukázať aj na AppStore.

I napriek tomu, že Samsung nemusíš mať rád a niektoré jeho kroky sú diskutabilné, oblečenie, ktoré ukázal svetu, nie je úplne nezmyselné. My veríme, že medzi vrcholovými športovcami si takáto športová súprava nájde svojich fanúšikov.

Zdroj: fox11online.com, engadget.com