Samsung predstavil Galaxy Note 8, čaká sa reakcia Apple

Samsung predstavil Galaxy Note 8, čaká sa reakcia Apple

Zatiaľ čo Apple ešte oficiálne nepredstavil nasledujúcu generáciu iPhonu, Samsung už túto stredu predstavil svoju novinku a vlajkovú loď - Galaxy Note 8.

Odpoveďou od Applu by mal byť dlho očakávaný iPhone 8, ktorý má priniesť zásadné zmeny a funkcie, ktoré hi-end smartfóny od Samsungu majú už dlhšiu dobu, ako napr. bezdrôtové nabíjanie, Quick Charge Technology pre rýchle nabíjanie či OLED displej. Dozvieme sa to pravdepodobne na septembrovom evente, kedy Apple zvykne predstavovať nové iPhony.


Zdroj: mojandroid.sk


Samsung streamoval živý prenos z New Yorku od 17:00 stredoeurópskeho času, ktorý sa celý niesol v duchu Galaxy Note 8 a trval takmer hodinu. Taktiež prišlo krátke vyjadrenie ohľadom vybuchujúcich o generáciu starších Galaxy Note 7, kde Samsung vyjadril vďaku, že aj napriek incidentu s batériou je stále veľa zákazníkov, ktorý o radu Note majú záujem.

Ako novinka bola uvedená duálna kamera, a kedže touto technológiou disponuje aj iPhone 7 Plus, dalo sa čakať, že príde porovnanie. A naozaj nemu prišlo. Samsung vyzdvihol lepšiu stabilizáciu obrazu. Niektorí diskutujúci na Internete vyjadrili názor, že iPhonom sa úmyslelne viac triaslo, aby vynikol Note 8. Čo je na tom pravdy sa zrejme ukáže až čas, keď nezávislé média porovnajú Galaxy Note 8 a rok starý iPhone 7 Plus či budúci iPhone 8 (?) v praxi.

Novinka od Samsungu má veľký 6.3-palcový displej, SuperAMOLED displej s rozlíšením 2960x1440, 6 GB RAM a stylus S-Pen. Do predaja má byť vypustený 15. septembra, teda približne v dobe, keď má Apple predstaviť novú generáciu iPhone.

Tešíš sa na nový iPhone? Presvedčil by ťa Note 8 prejsť od Applu k Samsungu?

Zdroj titulnej foto: cbsistatic.com
Zdroj: 9to5mac.com