Samsung predbehol Apple v ziskoch za druhý štvrťrok 2017

Samsung predbehol Apple v ziskoch za druhý štvrťrok 2017

Spoločnosť Samsung hrdo oznámila, že v minulom štvrťroku (od apríla do júna) dosiahla svoje najvyššie štvrťročné zisky za celú éru fungovania spoločnosti. Za minulý štvrťrok je spoločnosť Samsung v pluse neuveriteľných 12,65 miliárd dolárov, čím zarobila viac, ako je predpokladaný zisk spoločnosti Apple, ktorý sa pohybuje vo výške približne 10,54 miliárd dolárov. Avšak zisky Samsungu z predajov mobilných telefónov tvoria len 29% z celkového zisku.

Akcie spoločnosti Samsung v posledných dvanástich mesiacoch tiež prekonali AAPL (akcie Applu), konkrétne 63% pre Samsung oproti 59% pre Apple.

9to5mac.com

Avšak druhý štvrťrok je vždy najmenej ziskový pre cupertinskú spoločnosť. Väčšina zákazníkov Applu totižto čaká na novinky predstavené na WWDC, najmä na nový iPhone.

Avšak k ziskovosti Samsungu prispieva výrazne firma Apple. Predpokladá sa, že spoločnosť Samsung má peniaze najmä z toho, že vyrába všetky OLED displeje pre nový iPhone 8. Ale taktiež aj niektoré procesory zo série A.

Spoločnosť Samsung v súčasnosti drží neuveriteľný 97% podiel na trhu so smartfónmi s OLED displejom. A taktiež približne 58% trhu s čipmi DRAM. Niektorí analytici očakávajú, že do konca roka Samsung prekoná Intel a stane sa najväčšou spoločnosťou produkujúcou čipy na svete.

mobilesiri.com

Síce sú zisky Samsungu za posledný štvrťrok považované za krátkodobé, celkové prognózy na rok 2017 predpokladajú, že Samsung skončí celkovo na 4. mieste za Applom na prvom mieste a dvoma čínskymi bankami na druhom a treťom mieste.


Zdroj titulnej foto: [pcrevue.sk](https://www.pcrevue.sk/a/Samsung-aj-Apple-vedu-rebricek-vyrobcov-smartfonov--Z-podielu-im-vsak-stale-viac-ukrajuju-cinske-znacky) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/27/aapl-versus-samsung-profits-wsj/)**