Samsung je po dvoch rokoch opäť v zelených číslach, vďaka Apple

· 1 min read
Samsung je po dvoch rokoch opäť v zelených číslach, vďaka Apple

Tí, čo sa venujú svetu technológií dobre vedia, že Samsung nezažíva zrovna dobré obdobie. Jeho predajnosť nie je taká, ako by si želal, aspoň na poli mobilných zariadení. Už to nevedia zachrániť ani vlajkové lode, ktoré kórejská spoločnosť chŕli čoraz s menším odstupom. Pre uznávačov a zástancov tejto firmy (aj keď, povedzme si úprimne, koľko sa nás tu takých nájde, tento článok píšeme len kvôli tomu, že má niečo spoločné s Apple) máme teraz dve správy.

Začneme tou horšou. Pár dní dozadu nám Samsung ukázal finančné výsledky, kedy sa počas neuveriteľných siedmich kvartálov trápil s predajmi a jeho zisky neboli veľmi dobré.

Na druhej strane, v tomto obdbobí zaznamenáva svoj medziročný 80% nárast profitu. Vyzerá to teda tak, že Samsung sa znova "vyštveral" na koňa a pokračuje vo svojej, dovtedy úspešnej, kariére. Ibaže by tomu nebolo úplne tak.

Zatiaľ čo samotná firma nešpecifikovala zdroje svojich príjmov, analytici z WallStreet Journal poukázali na to, že budú s najväčšou pravdepodobnosťou pochádzať nie z predaja ich vlastných výrobkov, ale z vyrábania komponentov pre iné firmy. Hlavne pre Apple. Konkrétne mu Samsung dodáva čipy, iným firmám aj displeje. V týchto odvetviach je Samsung preborník. No a keďže iPhone 6s a 6s Plus majú znova rekordnú predajnosť, môžeme si spojiť dokopy dve a dve.

A tu nastáva pozoruhodná situácia. Napriek tomu, že sa Apple a Samsung nemajú veľmi v láske, čomu nasvedčujú aj neustále súdne spory, obe firmy sú na sebe, dovolím si povedať, závislé. Vidíme tu teda peknú symbiózu. Ako dlho to ale takto bude? Opätovne totiž na internete nachádzame informácie o tom, že Apple sa snaží čo najviac osamostatniť.

Zdroj: 9to5mac.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read