Samsung Galaxy S8 a všetko čo o ňom vieme

Samsung Galaxy S8 a všetko čo o ňom vieme

Každoročne spoločnosť Samsung, ktorá patrí medzi najväčších konkurentov Apple, predstavuje svoje zariadenia so série Galaxy. Tento rok tomu nebude inak a Samsung predstavuje Samsung Galaxy S8. Budeme ho môcť brať ako konkurenta pre Apple, alebo sa zopakuje situácia ako s posledným modelom Note 7?

Samsung si z minuločornej kauzy zobral veľa. Napríklad to, že vývoj Galaxy S8 bol dlho utíšený a nikto nevedel o tom čo samsung chystá. Približne pred mesiacom a pol sa začali objavovať aké také informácie o novom zariadení. Samsung si dal záležať na novom zariadení o čom svedčia aj najnovšie informácie a uniknuté fotky.

Veľmi veľa vecí sa mení a Samsung chce dokázať, že aj operačný systém android nieje k zahodeniu o čom svedčia aj nové funkcionality. Nový Samsung Galaxy S8, ponúkne tzv. edge-to-edge display, ktorý sa rozplýva po celej šírke predného panelu. Taktiež Samsung odstránil fyzické tlačidlo "Domov" a nahradilo ho tlačidlami zabudovanými v operačnom systéme.

Asistent

Samsung taktiež predstavil aj jeho nový asistentku Bixby. Bixby by mala predstavovať konkurenciu pre Asistentov ako napríklad Sirri, Cortanu či Google Asistenta. Problém je, že tento asistent bude schopný spolupracovať len s úzkou skupinou aplikácii a to len tými, ktoré vyvíjal Samsung. Čiže jeho praktické využite bude nulové, čo práva nemôžme povedať o Sirri.

Display

Samsung bude rozdelený do dvoch verzii. Samsung Galaxy S8 a S8+. Rozlíženie displaya sa bude pohybovať v číslach 2960x1440px, ktorými chce samsung zabezpečiť ultra čistý obraz. Zároveň veľkosť displaya bude 5.8" pre S8 a 6.2" pre S8+. Display bude zároveň pokrývať 80% priestoru z predného panelu.

Taktiež bude display vybavený tzv. Virtual touch sensitive tlačidlom, nakoľko fyzické tlačidlo bolo odstránené. Taktiež bol pridaný biometrický snímač otlačkov prstov a taktiež budeš schopný odomknúť svoj telefón pomocou sietnice s čím bude opäť pomáhať Bixby.

Ovládanie inteligentnej domácnosti

Spomínali sme, že bixby bude spolupracovať s úzkou skupinou aplikácii. Čo bude jej obrovská výhoda je to, že bude schopná spolupracovať so Samsung zariadeniami po celom dome, čomu bude predchádzať aj rýchle spárovanie. To znamená že vďaka bixby, chce samsung uľahčiť používanie Samsung zariadení vo vašej domácnosti.

Telefón bude poháňať 3000mAh batéria pre zariadenie S8 a 3500mAh pre zariadenie S8+. Čo je celkom dosť málo nakoľko Android nevie šetrne zaobchádzať s batériou pokiaľ to nevyrieši firmware od výrobcu.

Samsung sa týmto zariadením snaží kauzu horiaceho S7 Note zahnať do pozadia a chcú začať v tomto roku s novým zariadením, ktoré by zdvihlo meno firmy. Zariadenie vychádza oficiálne 21. Apríla a reálne testy ešte niesú zverejnené. Taktiež nemôžme posúdiť či bude konkurencie schopné pre Apple, ale vzhľadom na doposiaľ uniknuté informácie sa bude ledva chytať na Apple, ale možno samsung prekvapí a bude to bomba. Teda dúfajme že to bomba nebude.


**Zdroj:** [TechCrunch](https://techcrunch.com/2017/03/29/samsung-galaxy-s8-reveal/)

Zdroj titulného obrázku: SamMobile