Samsung Galaxy Fold je prepadák, displej sa kazí už po dňoch používania

Samsung Galaxy Fold je prepadák, displej sa kazí už po dňoch používania

Samsung prednedávnom predstavil ako prvý na svete ohybný smartfón, ktorý sa začne masovo predávať a aj napriek tomu, že v redakcii si myslíme, že prevedenie s miniatúrnym displejom na prednej strane nie je práve najšťastnejšie riešenie, tak je to bezpochyby obrovský krok a technologický prelom. Aspoň by to teda tak bolo za predpokladu, že by sa tento telefón nekazil.

Niekoľko recenzentov, ktorí tento telefón dostali do ruky, sa na Twitteri začali sťažovať na nefungujúcu časť displeja. Ako pritom podotkol Marques Brownlee z kanálu MKBHD, ktorému sa stala podobná situácia, tak dôvod je úplne jednoduchý.

Zdroj: The Verge

Vo vnútri zariadenia na veľkom vnútornom displeji sa nachádza niečo, čo vyzerá ako obyčajná fólia. Taká tá vec, ktorú dá väčšina ľudí zo svojho telefónu dole hneď, ako ho rozbalí. Vyzerá to ale, že táto fólia plní v prípade Samsungu Galaxy Fold nejakú dôležitejšiu funkciu, keďže pri jej odstránení môže dôjsť z poškodeniu displeja a aj keď sa tak nestane, tak displeju ostávajú posledné hodiny.

Zdroj: Mark Blommer

Na tom všetkom by nebolo nič zlé, no sú tu 2 problémy. Tým prvým je, že niekde na balení sa nenachádza varovanie o tom, že túto fóliu nemožno odstraňovať. Tento problém ale už bol vyriešený a Samsung začal na niektoré telefóny (Napríklad tie od T-Mobile) dávať potrebné varovanie. Oveľa horšia však je skutočnosť, že každá fólia sa po čase začne odlepovať a je len otázkou času, kedy sa tak stane aj na Samsungu Galaxy Fold. V tomto prípade to ale nie je otázkou šetrnosti zaobchádzania, ale používania. Kto chce telefón používať, musí ho otvárať. A tu nastáva obrovský problém.

Telefón za takmer 2000 eur by nemal byť tak krehký a nemal by vydržať iba zopár mesiacov. Dúfame teda, že Samsung príde s riešením a novovyrobené Foldy budú omnoho trvácnejšie. Odporúčame si pozrieť tiež pôvodné video z kanála MKBHD:


Zdroj: MKBHD

Zdroj titulnej foto: MKBHD